«Азіан Глорі»
Уже 2 січня далеко в Індійському океані, за 600 миль від узбережжя Сомалі, пірати захопили судно–автомобілевоз «Азіан Глорі». Корабель під англійським прапором ішов із Сінгапура на порт Джедда в Саудівській Аравії, екіпаж складається з десяти українців, восьми болгар, п’ятьох індусів та двох румунів. Компанія–оператор знаходиться в Лондоні, вона ж є менеджером корабля «Сент Джеймс Парк», захопленого напередодні Нового року, в екіпажі якого теж є українці.
Захоплення піратами десяти наших співвітчизників підтверджує Міністерсто закордонних справ України. За справу взялися дипломати посольства України у Великобританії, які мають зв’язатися з британськими службами та судновласником, аби встановити, де «Азіан Глорі» знаходиться тепер та з’ясувати обставини захоплення. Зокрема, загадкою поки є те, як захопники вибралися на «Азіан Глорі» — судно з незвичайно високими і прямовисними надводними бортами. Припускають, що пірати могли вилізти по конструкціях кормової рампи (яка опускається і по якій автомобілі з’їжджають на берег. — Авт.), або ж судно зупинили, обстрілявши його з кулеметів та гранатометів. Морський експерт Михайло Войтенко припускає, що автомобілі, які перевозило судно до Саудівської Аравії, можуть бути класу «люкс», а відтак пірати можуть спробувати вивантажити їх на якийсь безпечний для себе берег.
«Аріана»
Тим часом багатостраждальне судно «Аріана», яке, навіть звільнившись, ще майже місяць не могло зрушити з місця, нарешті у неділю дійшло до Омана й стало на рейді порту Салала. На всьому 800–мильному шляху «Аріану» по черзі супроводжували бойові кораблі міжнародних сил в Аденській затоці. На борт судна піднявся посол України в Саудівській Аравії Петро Колос, аби сприяти морякам у проходженні паспортного й митного контролю та процедурі зміни екіпажу. Виявляється, навіть прибувши до берега, морякам, які з 2 травня минулого року перебували в піратському полоні, не так просто зійти на берег. Треба передати корабель, а компанія–оператор «Олоушенз Шіппінг» повідомила, що змінний екіпаж вже сформували й він «готовий вилетіти до Омана найближчим часом».
Після проходження всіх формальностей та медогляду українців має забрати додому спеціально виділений державою літак. До Одеси, як сподіваються у Службі зовнішньої розвідки України, моряки з «Аріани» прибудуть уже завтра.
«Дельвіна»
Зате екіпаж судна «Дельвіна» таки встиг зустріти Новий рік на Батьківщині. 31 грудня літак зі звільненими з піратського полону моряками «Дельвіни» приземлився в аеропорту «Бориспіль», де їх зустрів голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж. «Ми знаємо, які у вас були проблеми, як було важко, — звернувся до моряків пан Маломуж. — Ми пишаємося вами». Натомість прибулі моряки одразу поцікавилися долею колег із «Аріани». Голова Служби зовнішньої розвідки запевнив, що вже за кілька днів їх також зустрічатимуть в Україні. Капітан «Дельвіни» Володимир Закарян подякував Президенту Вікторові Ющенку та всім українським службам, причетним до успішного звільнення «Дельвіни»: «Якби ми не знали, що про нас турбуються, нам було б набагато важче… Я хочу подякувати за всю увагу та зусилля, здійснені для нашого якнайскорішого повернення».