Ялинка під ялинку
Під живу ялинку можна ставити ще одну ялинку, тільки солодку. За допомогою подвійного скотчу обвішуємо паперовий конус у зростаючому порядку цукерками. Солодощі вибираємо на власний смак: льодяники, шоколадні. Ялинку краще робити не високою, інакше цукерки, особливо шоколадні, через вагу можуть відклеюватися.
У кожного з нас є торбочки з лавандою. Ялинка теж може бути пахучою. Беремо невеличкий шматок красивої тканини. Шиємо з неї торбинку у формі ялинки. Всередину насипаємо трави. Пришиваємо шнурочок — й іграшка готова.
Солодкий день, солодка ніч
Шоколадне печиво саме по собі — ідеальний варіант для новорічної іграшки. Але щоб ялинка стояла упродовж всіх свят і на ній не засихали їстівні смакоти, у львівському гуртку «Дівочі посиденьки» радять змайструвати шоколадне печиво з полімерної пластмаси. Формочками для печива витискаємо дві квіточки, місяць, серце із пластику шоколадного кольору. Гарненько обшліфовуємо краї, щоб «коржі» виглядали неначе справжні. Тоді гроном чіпляємо на атласну стрічку з бантиком. Головне, коли іграшка буде на ялинці, не переплутати зі справжніми печеньками і не спробувати надкусити «натуральне» печиво «День і ніч».
Бавовняний колобок
Іграшки не обов’язково мають бути твердими і сріблястими, як у Снігової королеви. Можуть бути теплими і пухнастими, як у майстрині Наталі Циголко. Для її прикрас потрібні лише бавовняні нитки. Дуже красиво на ялинці виглядатимуть кольорові колобки. Наталя голкою збиває бавовну в кульку–колобок.
Легше змайструвати ангела — він виглядає «багатше» і робиться простіше. Зі шматка бавовни для тулуба вона бере товсту смужку. Відповідно на руки, крила і волосся краще підходять тонші шнурочки. Починає з голівки. Товсту смужку складає вдвічі, бавовняною ниточкою перемотує верхівку. Талію і руки теж перемотує таким чином. На крила і плаття ангела бавовну розпушує. Останній етап — до голови пришити корону (золотисту ниточку), і ангел літатиме на ялинці впродовж усіх свят.
Чарівні макарони
Рукодільниця Олена Сєніна має свою «Творчу майстерню на Позняках». Щосуботи з дітками вона витворяє дивовижні речі з матеріалів, які, здавалося б, не годяться для ялинкових прикрас. Напередодні Нового року пані Олена придумала ангеляток з макаронів. Звичайні українські макарони різної форми, клей ПВА (можна «Момент»), пластилін або солене тісто, гарненьку ниточку та аерозольну фарбу. «Для тулуба і для ніжок годяться прямі макарони. Голову робимо з пластиліну або тіста. Крила з напівкруглих макаронів. Можна експериментувати з пір’їнками. На зачіску беремо дрібненькі зірочки або гречку. Готового склеєного ангела покриваємо аерозольною фарбою — сріблястою чи золотистою. Можна і гуашшю, але тоді треба фарбу покрити клеєм ПВА, щоб не стиралися кольори»,
— вчить Олена.
Перекваліфікація Барбі на Снігурочку
«Усе дуже просто. Береться Барбі або інша лялька. Лист картону складаємо конусом, кінці склеюємо скотчем чи звичайним клеєм ПВА. Ляльку поміщаємо всередину конусу. Снігуроньку одягаємо в шубку із серветок. Я брала звичайні паперові, синього кольору. Щоб шубка була пухнаста, у серветки загортаємо вату. Шапочку теж робимо з вати і серветок. Одяг красуні прикрашаємо кольоровою фольгою. Снігурка робиться дуже швидко. Сохне, правда, годину», — розповідає майстриня Тетяна Колдуненко, головний редактор дитячого журналу «Веселі ідейки». Як своїми руками зробити іграшку — пані Тетяна щомісяця вчить на майстер–класах у студії «Азор» і «Саморобка».
Котик хрестиком
Любителі вишивок теж внесли свою лепту у виготовлення новорічних іграшок. Для початку вишиваємо звірятко. Нитки краще брати DMC. Малюнок вишивки можна знайти у будь–якому каталозі. Наступний крок — із картону вирізаємо овал, на нього з обох боків подвійним скотчем наклеюємо вишивки. Можна на одному боці вишити тигреня, на іншому — 2010, або ж двох звіряток. Овал по краях прикрашаємо декоративним шнурочком. Приклеювати його краще пістолетом для гарячого клею. Зверху робимо петельку, щоб можна було вішати на гілочку.