Усі мами знають, що десь із трирічного віку, дітлахи починають активно допомагати куховарити. І хоч такі забави значно уповільнюють графік роботи дорослих, психологи не радять відмовлятися від такої допомоги. А якщо попередньо продумати деталі: запастися фартушком, додатковою кухонною дощечкою і гострим столовим ножиком із зубчиками на округлій частині, — то дитяча поміч може бути справжньою і навіть економити час дорослих.
Так мої дві доньки — майже чотирьох та семи років — уже роблять салат «Олів’є». Моя робота — розрізання почищених ними яєць навпіл, розрізання на брусочки солоних огірків і маніпуляції з цибулею. Нещодавно дівчатка зробили салат за власним рецептом, який я назвала «Фантазії». У салатницю потрапили порізані 50 г крабових паличок, три солоні огірки, грамів по 50 сирів «Російського», «Едему» та «Плавленого ковбасного» і півбанки кукурудзи, заправлені майонезом. Фірмова страва — фруктовий салат. Я чищу від шкірки і серцевини яблуко і грушу, а з четвертинками доньки справляються самі. Зверху поливають або йогуртом, або сметаною з перетертою бабусею малиною і присипають кокосовою стружкою. Ще один варіант приправи — сметана з різнокольоровими цукатами.
Під силу дитячим ручкам, наприклад, салат із креветками, яких потрібно 100 г. До них треба нарізати три яблука і 100 г твердого сиру. Насамкінець інгредієнти посипати подрібненими волоськими горіхами і заправити майонезом. (Для дорослих цей салат смакує з дрібкою меленого перцю та 1 столовою ложкою хрону).
Благодатна царина для реалізації дитячих фантазій на кухні — вироби з тіста. Найпростіше і найдоступніше для виконання — сирники: 400 г вершкового сиру, одне яйце, три—чотири столові ложки цукру і чотири—шість — борошна. Із цього тіста і кружечки діти можуть ліпити, і будь–які інші фігурки.
Анастасія Катеринчук, мама п’ятирічної Софії–Ніколь та 11–річного Даніїла, разом із донькою пече млинці. Рецептура тіста звична: яйця, молоко і борошно, а форма — фантазійна. На сковорідку мама дозволяє дівчинці виливати хмаринки, динозавриків та їжачків. Розмальовують різні фігурки Катеринчуки сметаною і бабусиним варенням на вибір: з малини, полуниць, аґрусу, абрикосів чи персиків. «Головне для мене у процесі приготування млинців — не страва, а спілкування з дитиною, розвиток її уяви», — каже Анастасія Катеринчук.