Львівська обласна рада готується підтримати ініціативу севастопольської міськради, котра пропонує оголосити 2010 рік — роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. Зрештою, справа шляхетна і вкрай потрібна розшматованій Україні. Щоправда, у галицьких та кримських депутатів є принципова розбіжність, котра, радше всього, може посварити політизовані міста: севастопольці хочуть вшанувати пам’ять найстрашнішої трагедії ХХ століття, котра за радянською традицією має назву «великої вітчизняної війни». Львівські ж депутати визнають іншу, ширшу війну, що залила кров’ю всю Європу — ІІ світову. Щоправда, є надія, що депутати таки порозуміються, адже Комісія з питань культури, духовного відродження, ЗМІ та туризму Львівської облради вже розглянула севастопольську петицію і готується винести на розгляд найближчої сесії власний, уточнений і доповнений варіант.
«Культурні комісари» львівської облради наполягають, що треба вшанувати пам’ять усіх людей, які брали участь у Другій світовій війні, згадавши і вояків УПА, і борців за Карпатську Україну. Крім того, депутати планують вшанувати і пам’ять тих, хто боровся «проти румунських, польських та німецьких окупантів». Адресатом «Галицького Сейму» будуть чи не всі гілки центральної та місцевої влади в Україні — від Президента до ради Києва та Севастополя. Як розповів «УМ» речник Львівської облради Володимир Телюк, враховуючи специфіку і масштаб бойових дій, котрі охопили всю Україну, з’єднавши в опорі нацизму провідні тогочасні політичні сили, незалежно від їхніх симпатій до комуністичної влади, львівські обранці наполягатимуть власне на терміні «ІІ світова війна». За словами пана Телюка, це буде справді реальний крок до примирення усіх ветеранів, які боролися за звільнення України, та сприятиме консолідації української нації.
Тож питання порозуміння буде залежати від гнучкості та комунікабельності південних та західних депутатів держави, котрі мають шанс знаково об’єднати історичну пам’ять українців. Хоча можуть і все «забалакати», просторікучи про «нюанси».