Екологічно найчистішим містом Європи, за результатами рейтингу, представленого на Конференції Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату, стала столиця Данії — Копенгаген. Як повідомляє «Німецька хвиля», найчистіші та найбрудніші містагіганти обирали за вісьмома критеріями: викиди СО2, енергоспоживання, будівлі, транспорт, вода, якість повітря, відходи та землекористування й екологічна політика. До першої п’ятірки зелених міст за цими показниками ввійшли Стокгольм (Швеція), Осло (Норвегія), Відень (Австрія) та Амстердам (Нідерланди). «Результати нашого дослідження свідчать про те, що ці міста Європи є лідерами у сфері екологічного розвитку», йдеться у заяві редактора рейтингу Джеймса Уотсона.
Тим часом столиці Східної Європи традиційно «пасуть» задніх. Останніми в рейтингу опинились Бухарест, Софія та Київ. Українська столиця отримала ганебне останнє місце через найгірші показники за якістю повітря, викидами СО2, використанням землі та енергії. Українська промисловість є однією з найбільш енергоємних у світі, зазначають експерти. Це зумовлено низьким рівнем валового внутрішнього продукту на душу населення і нестачею уваги до питань охорони навколишнього середовища в комуністичну епоху. «На мою думку, найбільша екологічна біда Києва сьогодні — забудови. Ніщо так не нищить природу української столиці, — зазначив у коментарі «УМ» заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. — Найстрашніше, що знищення зелених зон відбувається дуже швидкими темпами, і відновити цю територію вже неможливо». За словами еколога, столична влада свого часу підписала з 50 містами світу так звану «Зелену декларацію», яка зобов’язує місто створювати зелені зони навколо забудов. «Та насправді все відбувається з точністю до навпаки», — констатує Олексій Василюк.
ДО РЕЧІ
Абсолютну першість за промисловими забруднювачами в світі, дослідив Інститут «Блексміт», який займається проблемами охорони навколишнього середовища, утримує місто Чорнобиль. Але оскільки населення звідти давно евакуйоване, нинішній його вплив на здоров’я людей досить обмежений. Наступний рядок у списку посідає Дзержинськ Нижегородської області Росії. Це місто з населенням у 300 тисяч осіб експерти інституту вважають найбільш хімічно забрудненим населеним пунктом планети. Далі в «чорному списку» селище МайлууСуу в Киргизстані. А замикають першу десятку злісних забруднювачів планети Норильськ, Магнітогорськ і ДальньогорськРудная Пристань у Приморському краї.