Відтепер лісники ока не спускатимуть з ялинок та сосен, адже чим ближче до новорічних свят, тим більше «охочих» зрубати хвойні дерева. Згідно з розпорядженням голови Державного комітету лісового господарства України Миколи Тимошенка, вже сьогодні сворюють спеціальні рейдові бригади з працівників лісової охорони, які наглядатимуть за деревами. До охорони ялинок та сосен також залучать правоохоронців та працівників Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
У Держкомлісгоспі нагадують: за самовільну вирубку ялинок каратимуть адміністративним штрафом у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85—170 гривень). Також порушники відшкодовуватимуть збитки, заподіяні лісовим підприємствам. Вони можуть сягати від 154 до 3500 гривень, а в окремих випадках — близько 9500 гривень. «Ще до того, як розпорядження голови Держлісгоспу вступило в силу, в Україні вже затримали перших порушників, — розповів «УМ» прес–секретар Держкомлісгоспу Андрій Солімов. — Днями в Луганській області затримали цілу вантажівку з незаконно зрубаними ялинками».
Ялинкові ярмарки в Україні запрацюють наступної суботи. Ціни на зелені красуні цього року зростуть, втім, якщо купувати дерева безпосередньо в лісових господарствах, можна зекономити, хоча навіть тут, порівняно з минулим роком, ялинки подорожчали. Як розповіли «УМ» у ДП «Славутський лісгосп» на Хмельниччині, новорічна ялинка висотою до 1 метра цьогоріч коштуватиме 18 гривень, ялинка до двох метрів — 21 гривню, а за 4–5–метрову красуню треба віддати 102 гривні. Найрозкішніші ж дерева висотою від восьми до дев’яти метрів вартуватимуть 432 гривні.
Як розповіли «УМ» лісничі, найбільшим попитом користуються недорогі ялинки, від одного до двох метрів. Утім задля економії можна купити сосну — деревце коштує значно дешевше. Приміром, за метрову просять 12 гривень, а сосна до двох метрів вартуватиме всього 15 гривень. Дерево висотою чотири метри і вище коштуватиме близько 60 гривень. «Ми продаємо дерева винятково за собівартістю і великого прибутку з цього не маємо, — розповів «УМ» головний лісничий «Славутського лісгоспу» Леонід Грубой. — У нас купувати найвигідніше, адже на ринках буде чимала націнка».