Ще двоє українських моряків стали заручниками чергового «рекорду» сомалійських піратів. Цими вихідними далеко від рідних сомалійських берегів — в Індійському океані — корсари вдруге в історії захопили супертанкер «Маран Центаурус». Судно належить до надважких перевізників нафти, на борту «Маран Центаурус» до 250 тисяч тонн нафти загальною вартістю до 200 мільйонів доларів. «Маран Центаурус» ішов із вантажем нафти з Перської затоки до США. Можна здогадуватися, яку астрономічну суму викупу вимагатимуть пірати і як довго доведеться чекати на звільнення екіпажу, в якому двоє наших співвітчизників, а також шістнадцять філіппінців, дев’ять греків та один румун. Їх утримують в заручниках дев’ятеро піратів. Компанія–оператор судна запевняє, що постраждалих серед екіпажу немає. Пірати розвернули судно, яке вони захопили за 600 морських миль на північний схід від Сейшельських островів, і зараз ведуть його курсом на захід, в порти Сомалі.
У цьому випадку Греція вже не зможе відхреститися від судна та екіпажу, як це було з «Аріаною», адже танкер «Маран Центаурус» не лише належить афінській компанії «Маран Танкерс Менеджмент», а й ішов під грецьким прапором. Греки на базі своїх силових відомств негайно створили «ситуаційний центр», який має координувати роботу зі звільнення «Маран Центаурус». Фрегат «Адріас» військово–морських сил Греції, який саме брав участь у антипіратській операції ЄС «Атланта», вийшов навперейми захопленому піратами «Маран Центаурус», проте висаджувати на танкер десант греки не збираються: «Навряд чи можлива така операція. Ймовірно, це може залякати піратів», — заявляють у береговій охороні Греції.
А ТИМ ЧАСОМ...
«Аріана» під ялинку?
Звільнити українських моряків із захопленого ще 2 травня судна «Аріана» грецький судновласник Спірос Мінос обіцяє до Нового року. Про це повідомили родичі моряків, які за часткової підтримки українського Міністерства закордонних справ їздили до Греції, де зустрілися з судновласником, а також мали змогу в його присутності поспілкуватися по телефону з рідними—заручниками на «Аріані», передає «Українська правда». За словами родичів, психологічний стан моряків вкрай важкий, пірати наразі відмовляються їх відпускати, причому не так через суму викупу, як через побоювання за власну безпеку після звільнення судна, адже в районі діє потужне військово–морське з’єднання ЄС із боротьби з піратством. Однак рідні моряків здобули нову надію: «Головне — тепер, після семи місяців полону, вперше з’явилась реальна надія на порятунок наших рідних», — сказала після зустрічі з судновласником та спілкування з чоловіком дружина другого механіка Ганна Муругова.