Троє вертолітників, які минулого тижня загинули в Афганістані у катастрофі вертольота Мі–8, були українцями, але не військовими, і до міжнародного миротворчого контингенту не входили. «В Афганістані у складі миротворчого персоналу виконують гуманітарні завдання десять українських військових медиків та штабних офіцерів. Представників армійської авіації Збройних сил України — офіцерів, які керують вертольотами, — в цій країні немає», — заявив начальник управління прес–служби Міноборони України Ігор Халявінський. Також в Афганістані немає жодної української військової повітряної машини.
За інформацією українського Міністерства закордонних справ, уламки вертольота знайшли за кілька днів після катастрофи неподалік населеного пункту Шарк у провінції Логар. Знайшли і тіла льотчиків. Підтверджено, що це українці, які працювали в Афганістані за контрактом з авіаційною компанією «Ейр Фрейт». Як повідомив директор «Ейр Фрейт» Олег Борисов, співробітники компанії впізнали загиблих, чиї останки наразі переправили на американську військову базу «Баграм». Причиною катастрофи, за словами Олега Борисова, були складні погодні умови в гірській місцевості, на значній висоті польоту вертольота — 2800 метрів над рівнем моря. Проте версію, що вертоліт могли збити, також не відкидають. Як повідомляє агентство «Ассошіейтед пресс», вертоліт літав в інтересах приватної американської компанії «Сюпрім Глобал Сервіс Солюшнс», яка постачає харчі для військових НАТО в Афганістані та займається їх тиловим забезпеченням.
Це вже не перший випадок загибелі українських «вертолітників–заробітчан» в Афганістані. Нагадаємо, 14 липня 2009 у небі Афганістану збито вертоліт Мі–26 молдавської авіакомпанії «Петококс–Ейр», який виконував гуманітарну місію в рамках сил ООН. На його борту загинули шестеро українців–членів екіпажу. Усі вони були військовими пілотами на пенсії, які ще кілька років тому брали участь у миротворчих операціях під егідою ООН.