Зараз у Львові мешкають спадкоємці Івана Франка — Галущаки. «Коли бабця — Ольга Франко — готувала, ми, онуки, їй допомагали, — розповідає «УМ» 58–річна Любов Мирославівна Галущак. — Бабуся до 91 року куховарила. Любила робити борщі, вареники, голубці, котлети. На кожне свято в нас було три–чотири торти, спечених бабусею». Пані Люба і зараз наслідує куховарство Ольги Франко. Наприклад, борщ «підбиває» картоплею: варить у страві кілька бульб, виймає, а потім тре на тертушку — щоб загустити страву, проте не видавати присутність у ній картоплі. Індичку чи курку правнучка Каменяра, як і бабуся, начиняє сумішшю з перемеленої печінки та булки, яйця та підсмаженої цибулі. Якщо начинка рідка, додає у неї трохи манки, усе солить, перемішує, начиняє птицю і зашиває.
Некровна родичка Франків — невістка вже Любові Мирославівни — Олеся Станіславівна Галущак ділиться своїми рецептами. Щоб приготувати польський борщ, вона варить кілька маленьких почищених буряків із корінням петрушки та селери разом із сухим стеблом кропу з парасолькою. Хвилин через 40 коренеплоди виймає, тре і повертає у каструлю. Подрібнену цибулю може додавати сиру чи підсмажену. Наприкінці обов’язково для смаку вливає квас із буряка. Добре смакує такий борщ із грибним відваром. На Святвечір цей інгредієнт у страві обов’язковий. Найсмачніший борщ — коли настоїться, наступного дня після приготування. Сметану у страву кожен додає сам у тарілку.
Олеся Станіславівна радить дві страви, які подобаються її дітям (їх у жінки шестеро, віком від чотирьох до двадцяти). Перша — запечена картопля з яйцями. Для її приготування попередньо відварюють бульби у «мундирі» та яйця, чистять і ріжуть кружальцями. Ще підсмажують до золотавого кольору цибулю і додають у сковорідку близько склянки сметани, солять. Потім викладають шарами — картоплю, яйця — і заливають соусом. Повторюють це стільки разів, на скільки вистачає інгредієнтів. Насамкінець усе запікають у духовці чи на невеликому вогні на плиті. Друга улюблена страва юних нащадків письменника Івана Франка — теляча печеня. Щоб її приготувати, спочатку цільний шматок м’яса підсмажують на сковорідці, щоб підрум’янився, потім із півгодини відварюють у каструлі. Виймають, ріжуть на шматки завтовшки близько одного сантиметра, повертають знову в каструлю, солять, посипають кмином і залишають на вогні ще на годину.