У неділю в Косові відбулися вибори до місцевих органів влади — перші від часу минулорічного проголошення незалежності. Про свою цілковиту перемогу повідомила Демократична партія Косова, що є правлячою в цій неспокійній балканській країні, яку Сербія вважає своєю частиною.
Успіх Демократичної партії Косова — цілком прогнозований, а значно цікавішим є сам перебіг голосування в краї. Надто ж враховуючи той факт, що влада в Белграді і Сербська православна церква закликали співвітчизників у Косові бойкотувати вибори.
Середня явка виборців, за даними косовського центрвиборчкому, становила близько 45%, що вельми непогано для такої непростої території. Голосування відбулося в 36 з 38 муніципалітетів. У їх числі — три нові округи, де більшість населення становлять серби — Грачаніца, Клокот і Ранилуг. Вибори у двох інших нових округах із сербською більшістю — північній частині Косовської Мітровиці та Партеше — планують провести пізніше.
Найбільшу явку зареєстровано в муніципалітеті Србіца — 66,56%, там абсолютна більшість мешканців — албанці. В одному з сербських районів (Звечане) до урн прийшли всього 0,75% виборців, у Лепосавичі — 0,83%, у Зубін Потоці — 6,64%. Тут, на півночі краю, серби підтримали заклики щодо бойкоту. А ось у інших сербських анклавах, де серби охоче співпрацюють з албанцями, виборці були значно активнішими. Скажімо, у південному Штрпце явка сягнула 31%, а в східних Ново Брдо і Клокоті — майже 26%.
На виборах до місцевих рад конкурували 34 албанські політичні суб’єкти, 22 — сербські й сім босняцьких. Також були представники турецької, чорногорської й циганської меншин. Загальне число зареєстрованих кандидатів — 6787.
Сербський міністр у справах Косова і Метохії Горан Богданович назвав вибори 15 листопада «нелегітимними», звинувативши албанську владу в численних маніпуляціях.
Нагадаємо, незалежність Косова визнали вже 63 країни, зокрема США, Японія та більшість держав Євросоюзу. Останньою наразі є Нова Зеландія.