Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі визнала, що програмний твір німецько–нацистського лідера Адольфа Гітлера «Майн кампф» («Моя боротьба») не відповідає вимогам законодавства України, «оскільки містить інформацію, яка пропагує ідеологію фашизму (нацизму, расизму), розпалює національну та релігійну ворожнечу, принижує та ображає єврейську націю та інші нації за національною ознакою». Конкретним виданням, на яке наклали заборону, стала книга «Майн кампф» харківського видавництва «Світовид» від 2003 року. У Нацкомісію на неї «поскаржилося» управління у справах преси та інформації Житомирської облдержадміністрації.
Під час обговорення не всі члени комісії підтримали таке рішення. Частина експертів вважає, що «Майн кампф» у наш час належить більше до пам’яток історії, нехай і до негативних, ніж до засобів агітації, передає «Телекритика». «Ця книга є ксенофобською, людиноненависницькою, з одного боку. З іншого боку, Адольф Гітлер жодним судом не був визнаний злочинцем. Ця книга вільно розповсюджується в усьому світі, — зазначив член «моральної комісії» журналіст Данило Яневський. — Ми можемо сказати, що такі книги мають бути в місцях з обмеженим доступом, але ми пошиємося в дурні, забороняючи Адольфа Гітлера». Проте голова комісії Василь Костицький підкреслює, що комісія не має повноважень забороняти видання. Практично під кожним її рішенням, як і у випадку з «Майн кампф», стоїть резолюція «Про прийняте рішення повідомити Службу безпеки України». А в даному випадку комісія розпорядилася «Рішення надіслати ТОВ «Світовид» для урахування в подальшій видавничій діяльності та застереження від можливих порушень чинного законодавства». Сам пан Костицький підтримує заборону «Майн кампф», посилаючись на досвід сусідів: «У Польщі видавництво з Вроцлава під тиском прокуратури було змушене знищити весь наклад, уникнувши таким чином штрафу і суду».
Разом із Гітлером нацкомісія оголосила поза законом також твір Володимира Істархова «Удар російських богів», який, на думку «моральних комісарів», містить образливі висловлювання для євреїв як нації, а також іудаїзму та християнства як релігій. Також незаконними визнали серію статей певного Віктора Пироженка з назвами, які говорять самі за себе — «Нова українська історія як операція зі «зміни свідомості», «Історія і політика як знаряддя фашизації України», «Криза режиму галіційської етнічної диктатури», «Український ультранаціоналізм: ідеологія та ударні загони» та ін. у такому ж дусі. Натомість книги Кріса Манна «СС—Тотенкопф: Історія дивізії СС «Мертва голова» 1940—1945» та «Нагороди, емблеми та знаки розрізнення Третього Рейху» під редакцією Бішопа та Уорнера визнали «чистими».