Пошук винних у смерті юного рапіриста навряд чи завершиться найближчим часом. За словами слідчого Дзержинської прокуратури Харкова Олексія Калини, довести факт халатності відповідальних осіб завжди непросто. У цьому ж резонансному випадку все складно і поготів.
Як «УМ» уже повідомляла, сімнадцятирічний Євген Прокоп'єв загинув під час бою на Всеукраїнських спортивних іграх у Харкові. Суперник пронизав його наскрізь зламаною рапірою, внаслідок чого хлопець помер через надмірну втрату крові. Спеціалісти говорять, що лиха такого ніколи б не сталося, якби Женя сам не обрізав для зручності рукав так званого набочника. Але, оскільки турнір був дитячим, логічно виникає асоціація з недоглядом чи безконтрольністю. «На сьогодні слідство дійшло висновку, — говорить Олексій Калина,— що ця трагедія не є випадковістю і що смерть рапіриста сталася в результаті нехлюйського ставлення організаторів турніру до своїх прямих обов'язків».
Згідно з міжнародними правилами, перед тим як випускати спортсменів на бойову доріжку, суддя зобов'язаний ретельно обстежити їхню форму. До того ж процес перевірки описаний настільки ретельно, що арбітр, виконуючи кожен пункт вищезгаданого «циркуляра», відсутність захисного рукава не помітити не може в принципі. Здавалося б, цієї інформації достатньо, аби визначитися із звинуваченням. Але річ у тім, що слідству не вдається звірити міжнародні правила з українським. Для цього потрiбно поспілкуватися з фахівцями Держкомспорту, у зв'язку з чим днями cлiдчий відправиться до Києва. У Харкові, що став місцем проведення турніру рапіристів про таку відмінність нічого не знають. Хоча тут є обласна федерація цього виду спорту і, звісно, всі відповідні державні управління.
Ситуація склалася справді неординарна. З одного боку, організатори змагань запевняють, що все в них проходило за міжнародними правилами. А з іншого, дають зрозуміти, що український варіант цих правил може чимось відрізнятися від прийнятих на світому рівні. Особливо, напевно, в тій частині, де йдеться про опис обов'язків відповідальних осіб. Простіше кажучи, може статися так, що, згідно з нашими положеннями, суддя повинен оглянути лише зовнішній вигляд хлопців, не заглядаючи їм під куртки. І тоді імена винних не будуть названі взагалі.
Олексій Калина говорить, що цей випадок — один із найскладніших у його практиці. У кутку кабінету слідчого й понині стоїть дорожня сумка Жені і скріплений печаткою пакунок зі злощасним екіпіруванням — таке собі нагадування про справу, яку не доведено до логічного кінця. До речі, смерть юного рапіриста з України — перший випадок в історії фехтувального спорту. Досі гинули тільки дорослі. І то нечасто.