Ще на минулому тижні на базі Національного університету Державної податкової служби, що в Ірпені, почали поширюватися непідтверджені панічні чутки. Знайомі студенти розповідали автору, ніби від невідомої хвороби вже помер один студент із Західної України, і взагалі, мовляв, хворіє чи то на грип, чи то на легеневу чуму велика кількість майбутніх податківців, а на днях в Ірпені запровадять карантин.
Паніку посилювали реалії: адже ще за тиждень до загального карантину у вишах країни карантин оголосили у корпусі факультету податкової міліції. При цьому керівництво університету ДПС саме в цій будівлі запровадило заняття для студентів–заочників, що з’їхалися на осінню сесію з усієї країни. Тому будь–який чих чи кашель одразу напружував оточуючих. Автор на власні очі бачив, що саме студенти–податківці розмели в аптеках Ірпеня оксолінову мазь, одноразові маски та противірусні препарати ще за день до подібної «грипоманії» у сусідній столиці. Паніка в середовищі молоді передалася й іншим мешканця Приірпіння.
Далі більше: цієї неділі — 1 листопада на одному з сайтів Київщини з’явилося «свіже» анонімне повідомлення, в якому невідомий дезінформатор «віщав», що влада нібито замовчує факти зараження людей чумою, які вже виявлено в Ірпені. Мовляв, рятуйтеся люди добрі, бо до місцевої лікарні вже госпіталізовано 170 хворих! Для достовірності додав чутки, що вже мали місце в регіоні: нібито розповсюджувачами небезпечного вірусу в регіоні стали студенти зі Львова та Тернополя, які вже померли. Відтак на виїздах із міста вже введено воєнізований карантин — жодна «маршрутка», автобус не залишать Ірпінь, а електрички та поїзди начебто не зупинятимуться на станціях регіону — у Ворзелі, Бучі, Ірпені та Коцюбинському. Брехлива «деза» спричинила чергову паніку серед населення й зацікавила співробітників спецслужби.
За кілька днів Службі безпеки України вдалося з’ясувати, хто саме причетний до поширення цих чуток. Як повідомили «УМ» у прес–центрі СБУ, автора анонімних повідомлень не лише «вирахували», а й розшукали. Ним виявився 30–річний мешканець Чернігівщини, який там же і працює, тобто з Приірпінням ніяк не пов’язаний. Наразі матеріали щодо поширювача неправдивих чуток, які можуть викликати паніку серед населення, передано до органів внутрішніх справ. «Панікера» буде притягнуто до відповідальності за ст. 173–1 (поширення неправдивих чуток) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Покарання за подібні «жарти» передбачає стягнення штрафу до п’ятнадцяти мінімальних доходів громадян або виправні роботи до одного місяця з відрахуванням 20 відсотків заробітку.
До речі, чутки про легеневу чуму, які розповсюджують невідомі, останніми днями заполонили ще й столицю. Відтак у Київській міській державній адміністрації офіційно заявляють, що ця інформація недостовірна. За словами першого заступника голови КМДА Ірени Кільчицької, невідомі демонструють у мережі інтернет на підроблених бланках Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення КМДА недостовірну інформацію стосовно виявлення випадків захворювання легеневою чумою. Пані Кільчицька закликає ЗМІ утриматись від розповсюдження неперевіреної і недостовірної інформації, а киян та гостей міста — не піддаватися паніці.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Дніпропетровську співробітники СБУ викрили 33–річного хакера, який організовував та проводив комплексні комп’ютерні атаки на замовлення. На низці веб–ресурсів він пропонував послуги у проведенні так званих хакерських атак класу «розподілена відмова в обслуговуванні». Тобто атакував шляхом зараження великої кількості комп’ютерів шкідливим програмним забезпеченням, а численні інформаційні запити перевантажували комп’ютер або мережеву систему в інтернеті. Хакера затримали «на гарячому» в одному з офісів Дніпропетровська під час спроби здійснити таку атаку.