Позавчора, після оголошення незалежною виборчою комісією Афганістану про переобрання чинного президента Хаміда Карзая на другий п’ятирічний президентський термін, із переможцем виборів зустрівся Генсек ООН Пан Кі Мун. Він закликав Карзая якомога швидше сформувати новий уряд та приступити до роботи. Західні країни також із деяким полегшенням сприйняли повідомлення про закінчення афганських виборів, повідомляє агенція «Євроньюз». Тепер ЄС та США очікують від Карзая рішучих дій. Йому зателефонував президент США Барак Обама, який привітав із переобранням та наголосив, що рішучість намірів потрібно відстоювати не словом, а ділом.
Карзай залишився при владі завдяки тому, що інший претендент на найвищий пост, екс–глава МЗС Абдулла Абдулла відмовився від участі в другому турі виборів, звинувативши Карзая, його оточення та Незалежну виборчу комісію у підтасовці. Серйозні звинувачення, які знайшли численні підтвердження, тяжітимуть над Карзаєм наступні п’ять років, упродовж яких незмінно поставатиме питання про легітимність його перебування при владі.
Є сумніви в щирості запевнень Карзая стосовно боротьби з корупцією, оскільки він сам оточив себе корупціонерами. За прикладами далеко ходити не варто. Газета «Нью–Йорк таймс» минулого тижня писала, що брат президента Ахмед Валі Карзай останні вісім років був агентом ЦРУ, від якого отримував значні кошти на вербування напіввійськових підрозділів у Кандагарі, але одночасно підтримував торгівлю опіумом та був головним організатором виборчих фальсифікацій на користь брата.
Найкращим способом поліпшити «підмочену» репутацію для Карзая було б поділитися владою з лідером опозиції Абдуллою Абдуллою, який не зійде з політичної сцени і буде постійно нагадувати про прорахунки та зловживання влади. Наразі ж Карзай лише обіцяє Афганістану владу «всіх афганців» та що його уряд буде справжнім «дзеркалом країни». Сумнівна обіцянка, якщо врахувати, що країна тотально корумпована.