Другого листопада двоє молодих людей під стінами парламенту влаштували перформенс проти Закону України «Про захист суспільної моралі» та дій Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Дівчина і хлопець, роздягнувшись, на тлі Верховної Ради імітували перед фотокореспондентами статевий акт. За словами учасників акції, вони представляють московську групу «Війна», яка неодноразово протестувала таким чином проти суспільно–політичної ситуації в Росії. Театралізоване дійство не затягнулося надовго. Міліціонери затримали молодих людей. У Печерському райвідділі міліції міста Києва про акцію нічого не знають. У Центрі громадських зв’язків Печерського РУ ГУ МВС України заявили, що вперше чують про такий мистецький інцидент і що їхні люди нікого не затримували. У прес–службі Верховної Ради на запитання про акцію коротко відповіли: «Ми нічого не бачили й не чули». Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі, проти якої виступали художники, теж від «УМ» уперше почула про акцію. «У нас є свої опоненти. Ми — державний орган, який здійснює свої дії на основі закону. Проводити акції нікому не заборонено», — зазначили в Нацкомісії.
Очевидець перформенсу, фотограф Андрій Скакодуб, каже, що редактора його інформаційного агентства повідомили про акцію по телефону, розказали, що і де відбуватиметься. «Ця пара, не кажучи ні слова, почала роздягатися. Акція проходила мовчки й дуже швидко. Коли молодих людей забрали чоловіки у формі, нам роздали листівки, що це була група «Війна» і що вони так протестують проти Закону України «Про захист суспільної моралі» та проти Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі», — розповів Скакодуб.
Акція протесту залишилася непоміченою установами, проти яких виступили молоді люди. Це, швидше, нагадує черговий перформенс художників, які свої миттєві дії знімають на відео, а потім показують на виставках як відео–арт. Група «Війна» неодноразово влаштовувала «оргії» в Біологічному музеї ім. А. К. Тімірязєва у Москві проти Путіна і Медведєва, під прокуратурою роздягалися проти затримання художників. Дії молодих людей можна сприймати по–різному. Для одних — це явний перегин палки, плювок в обличчя моралі. Серед перформерів — це вже класика жанру, починаючи з 50—60–х років молодіжних рухів на Заході й закінчуючи акціями групи «Сині носи» у 2000–х. Але чому московські художники протестували в Києві й чи справді це були учасники «Війни», питання залишається відкритим.