У неділю о 04.00 Україна перейде на «зимовий час». «Тепер можна поспати довше! — радіє знайома. — Головне, не забути перевести годинник, бо весь день піде шкереберть». Утім можливість виспатися — не єдиний плюс. Вважають, що такий зсув у часі у всьому світі сприяє зменшенню витрат електроенергії протягом доби. Саме з такою метою «літній» і «зимовий» порядок відліку часу вперше було введено в Англії у 1908 році. Втім є й мінуси — через зміни часу багато людей починають скаржитися на погане самопочуття. Як пояснюють таке явище лікарі, біологічний годинник перестає синхронізуватися з новим, «зимовим», часом. Люди починають відчувати постійну втому, страждають від порушення сну і стають більш дратівливими.
Повністю до зміни годинникових стрілок готова «Укрзалізниця». Як «УМ» повідомили у прес–службі, починаючи з 4.00 25 жовтня пасажирські, приміські та вантажні поїзди відправлятимуть за діючим графіком руху відповідно до зимового часу. Утім поїзди, що о 4–й ранку перебуватимуть у дорозі, не зупинятимуть через перехід на «зимовий час».
До слова, зараз на «літній» і «зимовий» час переходять більш ніж у 110 країнах світу. Так, у неділю стрілки годинників переведуть Європа й Мексика. Водночас Австралія, Бразилія й Чилі перейдуть на літній час. А от Грузія й країни Центральної Азії в останні роки відмовилися від переходів на «сезонний» час.