Під час другого раунду переговорів у Відні між Іраном та представниками «шістки» за посередництва ООН, які відбулися, узгоджено проект угоди про постачання Ірану ядерного пального, повідомив генеральний директор МАГАТЕ Мухаммед аль–Барадеї. Суть угоди полягає в тому, що весь накопичений Іраном збагачений уран передадуть для подальшої обробки іншим країнам, після чого він знову повернеться до країни вже як ядерне пальне для АЕС та для використання в інших мирних цілях. Процес має відбуватися у два етапи. Спочатку іранський уран первинної обробки поставлятимуть до Росії, де його доведуть до потрібної проміжної кондиції, а вже потім переправлять до Франції, де за американськими технологіями здійснюватимуть виробництво ядерного пального.
На сьогодні Іран має 1,5 тонни збагаченого урану. Експерти підрахували, що для виготовлення потрібних Тегерану 116 кілограмів пального знадобиться приблизно 1200 кілограмів урану — тобто майже стільки, скільки вже напрацювали іранці. Така схема дозволить зняти стурбованість Заходу стосовно накопичених у цій країні запасів збагаченого урану, який можна використовувати і як збройовий, а з іншого боку, забезпечить Іран потрібною кількістю ядерного пального. Узгоджений документ мають затвердити до сьогодні уряди Ірану, Франції та Росії. Відповідно до нього Іран має передати за кордон для переробки 75 відсотків свого урану ще до кінця цього року.
Здавалося, що у спробах переконати світову спільноту у винятково мирному характері своїх ядерних програм Іран використав усі можливі аргументи. Спікер іранського парламенту заявив в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу «Євроньюз»: «Іран є країною, в якій державне керівництво здійснюється відповідно до релігійних цінностей. Лідер Верховної Ради безпеки Ірану оприлюднив фатву (релігійну настанову), в якій говориться, що володіння зброєю масового знищення заборонено. Йдеться не лише про ядерну зброю, а й про хімічну та біологічну». Це інтерв’ю транслюватиме телеканал «Євроньюз» сьогодні.