Учора «історичний вантаж» з тілами визначних громадських і воєнних діячів, похованих «в еміграції», врешті офіційно прийняла Україна. Попри бравурні реляції про повернення, прах декілька днів уже «томився» на рідній землі, адже треба було довести до пуття паперову і формальну частину процедури. Та й підготовчі процедури, пов’язані з відправкою додому, зайняли більше року. Тож нарешті місцева влада таки прийняла у Львівського аеропорту урни з прахом генерал–полковника Миколи Капустянського, інженера Дмитра Андріївського, інженера Осипа Бойдуника та доктора Якова Маковецького.
Однією з причин перевезення був брак коштів на утримання праху видатних українців на німецьких цвинтарях. Тож тамтешня українська громада зібрала близько десяти тисяч євро на відправку героїв додому. Щоправда, як можна з легкістю припустити, грошей, виділених на перепоховання, вистачило б на утримання «автентичних» гробівців у Німеччині.
Урочисто похоронять українських діячів у Львові на Личаківському цвинтарі 1 листопада, у річницю Листопадового зриву, де для подібних оказій уже підготовлений Меморіальний пантеон.
ДОВІДКА «УМ»
Микола Капустянський (30.03.1879 р., с. Чумаки Дніпропетровського р–ну — 19.01. 1979 р., м. Мюнхен, Німеччина) — генерал–хорунжий армії УНР. Один із засновників Українського воєнно–історичного товариства. З 1924 р. — керівник організації «Українська громада у Франції». У 1929 р. учасник Першого конгресу українських націоналістів у Відні, на якому був обраний заступником голови президії конгресу. Член проводу Організації українських націоналістів, референт проводу ОУН із військових питань. З 1948 р. — військовий міністр УНР в екзилі.
Дмитро Андрієвський (1892 р., с. Бодаква Полтавської губернії; — 30 серпня 1976 року, м. Дорнштадт, ФРН) — відомий український політичний діяч і публіцист. Один з ініціаторів творення Проводу українських націоналістів. У 30–х роках — референт зовнішньої політики ОУН. З 1940р. Андрієвський — один із лідерів ОУН під проводом А. Мельника. В 1944–му був заарештований гестапо і ув’язнений у концтаборі у Бреці. З 1948 — член Української національної ради.
Осип Бойдуник (1895— 1966, Мюнхен) — український публіцист, політичний діяч, Старшина УГА й армії УНР. Співредактор тижневиків «Голос нації» та «Голос». Голова Української національної ради з 1954. Учасник усіх Великих зборів українських націоналістів.
Яків Маковецький (1909—1990) — учасник творення Карпатської України, член Української національної ради в екзилі, голова УНР, голова сенату ОУН, керівник Української служби в Мюнхені.