Учасники акції «Врятувати «Бомер» знову боролися за збереження єдиного в регіоні кінотеатру, де під час перегляду кінострічок глядачі думають і дискутують, а не лише хрумтять поп–корном. Цього разу популярний кіноклуб захищали не мітинговими, а естетичними засобами, влаштувавши камерну презентацію популярного мистецького закладу. У такий спосіб учасники акції, кількість яких уже перевищила 5 тисяч осіб, вкотре спробували підготувати громадську думку до найближчої сесії обласної ради, яка вирішуватиме долю відомого кіноклубу.
Як «УМ» уже повідомляла, вперше найстаріший вітчизняний кінотеатр, відкритий французькими братами Бомерами ще наприкінці XIX століття, потрапив до приватизаційного списку навесні 2007 року. Та оскільки рішення викликало шквал невдоволення у постійних відвідувачів закладу, продаж відклали. Тоді навіть склалося враження, що депутати облради переконалися у необхідності збереження кінотеатру в комунальній власності, адже він є єдиним мистецьким закладом Харкова, де можна побачити фільми європейських режисерів, причому в оригіналі, з субтитрами. «Бомер» став і традиційним місцем проведення різноманітних фестивалів європейського та азійського кіно. У ньому також проходять покази студентських кінопроб з усієї України.
Але, на превеликий подив громадськості, влітку цього року депутати знову виставили «Бомер» на торги і планують виручити за нього 2 мільйони гривень. Кошти, за словами упорядників приватизаційного списку, облрада використає на реконструкцію стадіону «Металіст», газифікацію селища Білий Колодязь Вовчанського району та «інші проекти області».
Проведені з владою переговори особливих результатів не дали. Голова облдержадміністрації Арсен Аваков втішив захисників кінотеатру найбільше, запевнивши, що «Бомер» буде проданий або його колективу, або нікому. Але, за словами організатора акції «порятунку» Євгена Демченка, керівник області допоможе справі реально лише в тому випадку, якщо особисто пролобіює ідею збереження кінотеатру в комунальній власності. Решта — від лукавого, адже зустрічна пропозиція депутатів, адресована захисникам кінотеатру, в якій вони закликали проводити не мітинги, а акції зі збору коштів на викуп мистецького закладу громадськістю, навряд чи може бути реалізована. Адже треба створити фонд чи підприємство, яке б мистецькою проблемою опікувалося, що потребує часу і спонсорських коштів. Тож, як вирішиться доля «Бомеру», наразі сказати важко. «Якщо, відповідно до встановленого порядку, це питання винесуть на розгляд облради і буде вирішено змінити наше попереднє рішення, ми, без сумніву, цю процедуру виконаємо», — прокоментувала ситуацію «УМ» заступник голови облради Вікторія Казакова. А якщо ні?