Близько півтисячі робітниць сексуальної індустрії нараховував обласний благодійний фонд «Повернення до життя» в Кіровограді. Усі вони — жінки віком від 18 до 50 років. Як розповіла «УМ» менеджер із профілактики ВІЛ/СНІД серед працівників сексуального бізнесу Олена Лимар, у фонді взялися за підрахунок жінок легкої поведінки, аби контролювати та запобігти розповсюдженню ВІЛ в обласному центрі. Лякає те, що з 2000 року кількість інфікованих працівниць сексуального бізнесу збільшилася з 23 до 41%. «З 450 повій 250 жінок уже охоплені програмою запобігання розповсюдженню ВІЛ. Наші працівники консультують їх, пропонують пройти тест на ВІЛ, — каже Олена Лимар. — Здебільшого працюємо з вуличними повіями, вони найменш захищені».
Як констатує співрозмовниця «УМ», на дорогах Кіровограда значно побільшало жінок легкої поведінки. Пов’язують це у фонді насамперед з фінансовими проблемами представниць слабкої статі. «Дівчата приїжджають у Кіровоград із сіл, поселяються в гуртожитку, без грошей... Батьки не можуть їх забезпечувати, от вони й виходять на дорогу, — каже Олена Лимар. — Ми ж стараємось їм зарадити, допомогти».
Як дізналась «УМ», перерахунком жінок легкої поведінки займаються чи не щороку. В міжнародному благодійному фонді «Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні» якраз закінчують підрахунок «нічних метеликів» за 2009 рік. «Коли ми зможемо оцінити чисельність груп, найбільших уразливих до ВІЛ/CНІД, таких як жінки комерційного сексу, то ми можемо й зорієнтуватись, скільки жінок інфіковано», — пояснила «УМ» керівник відділу політики і розповсюдження досвіду МБФ «Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні» Анна Довбах. За даними фонду, сьогодні в проституцію втягнуто від 63 до 93 тисяч жінок. За результатами минулорічних досліджень, 20% повій вживають наркотики. За словами Анни Довбах, саме вони становлять найбільшу групу ризику зараження ВІЛ/СНІД.