Після рішучого спротиву низки громадських організацій голова Луганської обласної державної адміністрації Олександр Антіпов 29 вересня підписав розпорядження про зупинку спорудження скандального пам’ятника російській імператриці Катерині II у Луганську. Пам’ятник мали встановити у сквері Пам’яті на місці колишнього Гусинівського цвинтаря, який у 30–ті роки ХХ століття був місцем розстрілів та поховань репресованих комуністичним режимом мешканців Луганська. Окрім того, у сквері, де ще й розташовані пам’ятний хрест та меморіальний знак жертвам Голодомору, планували спорудити... розважальний центр.
Утім в облдержадміністрації від «будівництва на кістках» відмовились. «Усі будівельні роботи в луганському сквері Пам’яті будуть зупинені до перегляду проекту реконструкції скверу», — відзначив під час засідання Громадської ради з питань реконструкції скверу Пам’яті голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов. За словами «губернатора», проект реконструкції скверу мають переглянути за участі істориків, архіваріусів, спеціалістів управління містобудування й архітектури облдержадміністрації і винесений на обговорення громадськості. «Твердо переконаний, що такі питання повинні вирішуватись виключно після консультацій з громадськістю», — підкреслив Олександр Антіпов, котрий, схоже, й досі перебуває під враженням від протестів проти встановлення пам’ятника Катерині ІІ.
Утім у Луганській обласній організації ВО «Свобода», яка довгий час веде справжню боротьбу з міською владою проти встановлення пам’ятника російській імператриці, переконані, що ніякого громадського обговорення не відбудеться. «На даний момент взято певну паузу в протистоянні. «Губернатор» мусив піти на цей крок, щоб протистояння не перейшло певні межі, — сказав у коментарі «УМ» голова організації Дмитро Снєгирьов. — Ми ж готові на все, щоб будівництво та відкриття пам’ятника Катерині ІІ не відбулося». Активісти Луганська зазначають, що спорудження цього пам’ятника є незаконним. За словами Дмитра Снєгирьова, не існує ані технічних документів, ані документів про виділення земельної ділянки під його встановлення. На саму ж Катерину в камені у період економічної кризи міська влада не пошкодувала 7 мільйонів гривень, зазначають в організації.
Нагадаємо, пам’ятник Катерині ІІ два роки тому встановили в Одесі. Під час його відкриття у вересні 2007 року відбулась сутичка між представниками українського козацтва та проросійських організацій.