Збиток, нанесений економіці країни через цю надзвичайну подію на АЕС, склав понад 45 мільйонів гривень. Як стало відомо «УМ», спочатку правоохоронці розглядали дві версії події: диверсія та недбале виконання своїх обов’язків співробітниками атомної станції. Енергоблок №2 Південноукраїнської АЕС зупинився після того, як спрацювала система аварійного захисту зі зниження тиску в першому контурі енергоблока.
За словами співробітників Управління з питань надзвичайних ситуацій, порушення не призвело до змін радіаційної обстановки на АЕС та навколо неї. Однак те, що сталося, істотно відбилося на кінцевому споживачеві: перебої з енергією відчули мешканці Миколаївської, Херсонської та Одеської областей. «Ми не знайшли слідів диверсії або злого наміру в тому, що трапилося, — розповів «УМ» начальник УМВС Миколаївської області полковник міліції Володимир Уваров. — Можна казати про недбале ставлення до своєї роботи тих осіб, від яких залежить безперебійна робота АЕС. Зараз за даним фактом проводиться розслідування».
За інформацією прес–служби МНС України, сьогодні на території нашої держави працюють 11 із 15 енергоблоків АЕС . Зупинені четвертий блок Рівненської АЕС (планова зупинка для усунення несправності, що веде до витікання водню із системи охолодження електрогенератора. — Авт.). Крім того, планові ремонтні роботи проводяться на 5–му блоці Запорізької та 1–му блоці Південноукраїнської АЕС.