Навіть через кілька десятиліть після завершення бойових дій достеменно не з’ясовано, яку кількість небезпечних сюрпризів «зберігають» води біля чорноморського узбережжя Криму. Море час від часу викидає на берег потужні, розраховані на знищення кораблів і укріплень вибухові пристрої (міни, торпеди, бомби), які, попри те, що пробули під водою більше 65 років, несуть реальну загрозу для мирного населення.
Нещодавно відпочивальники одного з санаторіїв Форосу виявили на пляжі предмет, за їхніми словами, «схожий на торпеду». Водолази ялтинського рятувального загону, які прибули на місце події, встановили, що це — німецька якірна міна часів Другої світової війни типу «Т–1» завдовжки понад три метри і загальною вагою близько 800 (!) кілограмів. Небезпека полягала в тому, що міна перебувала на глибині чотирьох метрів і могла здетонувати у будь–який момент, повідомили «УМ» у прес–службі Головного управління МНС у Севастополі.
«Подібні міни використовували для знищення катерів і кораблів супротивника. Причому використовувались вони у вигляді інженерного загородження і приводились у дію під час висадки ворожого десанту через протягнуті від берега електричні дроти», — розповідає спеціаліст групи спеціальних підводних робіт севастопольських рятувальників Олександр Калякін.
Водолази, з’ясувавши, що мають справу з інженерним загородженням, вирішили перевірити акваторію місцевого пляжу і всього за десять метрів від берега знайшли ще одну (значно потужнішу) міну: авіаційну безконтактну міну–бомбу (тип «G») вагою 980 кілограм. Операцію з її знешкодження ускладнювало те, що міну було буквально вмуровано в основу пірсу — швидше за все, будівельники, які за радянських часів зводили інженерну споруду, просто не помітили небезпечний предмет. Вибухом могло серйозно пошкодити пірс, тому піротехніки вирішили невеликим вибуховим зарядом розколоти корпус, а вже тоді знешкодити детонатори і обладнання.
Вибухотехніки знешкодили обидві міни, проте обстеження морського дна на предмет вибухових пристроїв вирішили не припиняти. Не виключено, що це не останні знахідки водолазів.