У Житомирській міській санітарно–епідеміологічній станції «УМ» спростували інформацію про те, що школярі Житомирської загальноосвітньої середньої школи №8 отруїлись сльозогінним газом. «Це не був сльозогінний газ. У шкільному туалеті ми не знайшли навіть балончика, — розповіла «УМ» заступник головного державного санітарного лікаря в Житомирі Галина Шарапа. — Ми виявили небезпечну токсичну речовину в унітазі. Хтось її туди вилив. Вона й викликала в дітей сльози та першіння в горлі». Санітарні лікарі вже відібрали проби зразків на хімічне дослідження 6 (!) речовин I—IV класу небезпеки, зокрема хлору та сірководню. Втім результати досліджень показали відсутність цих речовин у повітрі. Тож яка саме речовина токсичної дії в школі, не знають і досі. Як припускає заступник міського голови Житомира Олег Старинець, це міг бути порошок чи таблетка, яка в реакції з водою могла спричинити викид у повітря газоподібної речовини.
Тим часом станом на вчорашній ранок усіх постраждалих школярів вже виписали з Житомирської обласної дитячої лікарні. Нагадаємо, ще 28 вересня на лікарняних ліжках перебувало 47 дітлахів. Двоє — у важкому стані, а в однієї дівчинки був справжній нервовий стрес, — медики госпіталізували її з вегетосудинною дистонією. А все через те, що вона побачила, як її сестричці раптово стало погано у школі.
Школярі 10—15 років почали жалітись на погане самопочуття опівдні 28 вересня. До правоохоронців схвильовані педагоги школи №8 зателефонували близько першої години дня і повідомили, що в навчальному закладі відчувається сильний запах, начебто сльозогінного газу. Вже за декілька хвилин на місце події прибули рятувальники, правоохоронці та працівники санепідемстанції. Деяких школярів, за словами очевидців, виносили до карет швидкої допомоги вже непритомними. Більшість жалілась на сухий кашель, першіння у горлі, сльозоточивість та нудоту. Вже в лікарні дітлахам поставили діагноз «отруєння невідомим газом». Цього ж дня головний санітарний лікар видав постанову про закриття навчального закладу — всі взялись за генеральне прибирання та провітрювання школи.
Сьогодні «токсична восьма» знову відкриє двері для учнів. «Надзвичайна ситуація вичерпана», — повідомляють у мерії. Тепер справа за правоохоронцями. Вони намагаються встановити особу, яка залишила в шкільному туалеті токсичну суміш. Як «УМ» повідомила в.о. начальника прес–служби обласної міліції Алла Ващенко, сьогодні вирішується питання про порушення кримінальної справи за статею 296, частина 1 (хуліганство) Кримінального кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років.