Днями вперше за майже сторічну історію газета «Слобідський край» не вийшла у повному обсязі. Але й на тих восьми шпальтах, що побачили світ, журналісти надрукували всього два слова — «Акція протесту». Виняток склали кілька рекламних матеріалів та судові повідомлення, які видання розміщує за окремою угодою. Свій радикальний крок колектив редакції пояснив суто земною причиною: п’ять місяців поспіль співробітники газети не отримують зарплату, хоча добросовісно виконують свої обов’язки.
Як склалося так, що друкований орган облдержадміністрації та обласної ради (офіційних засновників видання) залишився посеред року без бюджетної підтримки, сьогодні сказати важко. Точніше чиновники і депутати, дискутуючи на цю тему, за звичкою лише жбурляють каміння у бік один одного, але проблему, як з’ясувалося днями, реально не вирішують. Навряд чи станеться це і найближчим часом. Адже після акції протесту журналістів засновники перестали змагатися у красномовстві між собою і дружно накинулися на… колектив редакції. Зокрема, обласна рада проголосила анафему «Слобідському краю» за те, що його співробітники не дочекалися озвучення результатів спеціальної робочої групи 1 листопада, яка зараз вивчає проблеми видання. Депутати, очевидно, і не підозрюють, що переважна більшість населення області живе від зарплати до зарплати. А чиновники і того більше — пригрозили журналістам прокуратурою за акцію протесту за бюджетний кошт. Мовляв, кожен номер видання обходиться обласній казні в 16 тисяч гривень. Так що за розтрату доведеться платити. Але хто в такому разі відповість за порушення Конституції, яка кожному громадянину країни гарантує гідну оплату його праці, не уточнили.
Скандал отримав у регіоні суспільний резонанс ще й з тієї причини, що «Слобідський край» — єдине україномовне видання обласного рівня і єдина україномовна газета, яка продається у місті вроздріб. Водночас цього року обласна рада та облдержадміністрація вдвічі скоротили фінансування свого україномовного офіційного вісника, при цьому ухвалили рішення направити третину мільйона гривень на «Програму розвитку та використання російської мови у Харківській області». Ця програма реалізовуватиметься впродовж п’яти років, у її рамках планується витратити більше 2 мільйонів гривень.