Головний міліціянт Криму і заступник міністра внутрішніх справ Геннадій Москаль вимагає заборонити на території України діяльність міжнародної ісламської партії «Хізб ут–Тахрір» («Партія звільнення» в Україні офіційно не зареєстрована. — Авт.), організації мусульман–сунітів, мету якої вкотре задекларовано в Україні нещодавно в газеті «Відродження» за 15 вересня: «Метою «Хізб ут–Тахрір» є відродження ісламського способу життя шляхом встановлення ісламської держави Халіфат, яка буде впроваджувати закони ісламу і розповсюджувати ісламський заклик по цілому світу для всього людства».
Така мета, на думку Геннадія Москаля, суперечить Конституції України, зокрема статті 2, де сказано: «Територія України в межах існуючих кордонів є цілісною і недоторканною», а також підпадає під статтю 110 Кримінального кодексу — «Посягання на територіальну цілісність та недоторканність України». Відтак начальник кримської міліції звернувся до голови СБУ Валентина Наливайченка із закликом захистити згадану статтю Конституції через порушення проти лідерів «Хізб ут–Тахрір» в Україні кримінальної справи за згаданою статтею КК. «Заступник міністра просить СБУ зібрати матеріали і заборонити дану партію в судовому порядку через Міністерство юстиції України», — повідомили у прес–службі міліції Криму. Також пан Москаль звернувся до в. о. міністра закордонних справ України Володимира Хандогія, аби МЗС зібрало інформацію про правові механізми заборони «Хізб ут–Тахрір» у країнах, де цю партію вже оголосили поза законом. Спецслужби західних країн поки що не змогли знайти доказів причетності «Хізб ут–Тахрір» до терактів або фінансування терористів, відтак не забороняли її діяльність, за винятком Німеччини, де партію заборонили за антисемітизм. Однак у кількох країнах, а саме в Росії, Узбекистані, Таджикистані, Киргизії, Пакистані, Сирії та інших, незважаючи на те, що організація декларує мирні політичні способи боротьби, її визнали терористичною і заборонили.
Партія «Хізб ут–Тахрір аль Ісламі» заснована 1953 року в Єрусалимі суддею шаріатського апеляційного суду Такіуддіном аль–Набхані, і з тих пір поширила свою діяльність на понад сорок країн. Партія вимагає створення теократичної ісламської держави Халіфату, у кордонах часів пророка Мухамеда та арабських завоювань його послідовників, чотирьох «Праведних Халіфів». В Україні «Хізб ут–Тахрір» знайшла багато прихильників серед радикальної кримськотатарської молоді, не вдоволеної «занадто м’якою» політикою Меджлісу кримськотатарського народу. Відтак кримські адепти партії вважають, що Крим повинен стати частиною майбутнього Халіфату.
Тема «Хізб ут–Тахрір» знову піднялася в Криму після нещодавнього інциденту 10 вересня, коли в мечеті одного з сіл Кіровського району Автономії сталася масова бійка між членами «Хізб ут–Тахрір» та традиційними мусульманами. Останнні саме розговлялися після денного посту Рамадану, як до мечеті прийшли «тахрірівці». Піти вони відмовилися, і все закінчилося «потасовкою», внаслідок якої восьмеро «тахрірівців» отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. У МВС вважають — це ще квіточки, і в майбутньому діяльність «Хізб ут–Тахрір» «може стати причиною дестабілізації міжнаціональних відносин на півдні України».