Сьогодні дитячий центр «Артек» приймає поважних гостей — голову наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерину Ющенко, міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка, президента Академії педагогічних наук Василя Кременя, ректорів найвідоміших українських університетів, а також гостей із Білорусі, Росії, Молдови, Італії, Австрії, Німеччини, США. Усі вони візьмуть участь у роботі Міжнародного освітнього форуму «Артеківські діалоги», що організовує фонд «Україна 3000» за підтримки ЮНЕСКО, Міносвіти, Мінсім’ї та Академії педагогічних наук.
Найважливішою подією форуму стане презентація двох варіантів проекту «Біла книга національної освіти». В цьому аналітичному документі визначено ключові аспекти стратегії розвитку освіти в Україні, проаналізовано проблеми різних секторів освітньої галузі, а також запропоновано конкретні шляхи їх вирішення. Для створення «Білої книги» було сформовано дві робочі групи. Першу — на базі Академії педагогічних наук, а до складу другої групи увійшли експерти освітнього середовища з різних регіонів країни. Ці дві групи, працюючи незалежно одна від одної, і розробили два варіанти базового проекту «Білої книги національної освіти».
«За результатами роботи форуму буде створено скоригований проект «Білої книги», який пройде обговорення в регіонах протягом 3–4 місяців. У результаті освітянська громада отримає консолідоване бачення шляху розвитку української освіти у формі «Білої книги», що стане предметом цивілізованого демократичного діалогу громадянського суспільства з владою», — каже керівник департаменту наукових та освітніх програм фонду «Україна 3000» Олександр Олійник.
Також у рамках форуму запланована конференція «Якісна освіта для дітей із обмеженнями життєдіяльності» та робота п’яти тематичних секцій — «Вища школа: напрямки реформування університетської освіти», «Від позашкільної діяльності — до позашкільної освіти», «Якість середньої освіти. Як вирішити множинність проблем», «Узгодження вектора розвитку національної освіти з вимогами сучасної реальної економіки», «Освіта упродовж життя: як і чому вчити дорослих». Окрім цього, передбачені презентації навчальних центрів, освітніх технологій, навчальних та соціальних проектів.