На 97–му році життя не стало поета, драматурга, байкаря, патріарха радянського літературного процесу, автора тексту гімну Радянського Союзу та нинішнього гімну Російської Федерації Сергія Міхалкова. Він відомий насамперед дитячими творами «Дядя Стьопа», «Свято неслухняності», «А що у вас?». До 2008 року сумарний тираж книжок Міхалкова налічував понад 400 мільйонів екземплярів. «Мені не соромно за свою творчість, — зізнався рік тому Сергій Міхалков. — У мене вистачає і шанувальників, і ворогів. У будь–якому випадку, хто мене ненавидів, все одно підспівували і підспівують, коли звучить гімн, і з дитинства пам’ятають «Дядю Стьопу».
Сергій Міхалков народився 13 березня 1913 року в Москві. Писати почав у дев’ять років. Після закінчення школи працював на ткацькій фабриці, в геологорозвідувальній експедиції, у цей же час підробляв позаштатним співробітником відділу листів газети «Вісті». У 1935 році вийшла поема «Дядя Стьопа», що стала класикою радянської дитячої літератури. А вже через рік Сергія Міхалкова за вірш «Світлана» в газеті «Правда» викликає сам Сталін — щоб похвалити молодого поета. Ходили чутки, що цей вірш присвячено доньці Сталіна Світлані. Одним зі своїх головних досягнень Міхалков вважав відродження жанру байки, що йому порадив Олексій Толстой.
Пізніше Міхалков писав і сатиричні комедії, і сценарії художніх і мультиплікаційних фільмів («Велика космічна мандрівка», «Три плюс два», «Нові пригоди Кота в Чоботях»).
«Узагалі, мені в житті пощастило. У 26 років я отримав орден Леніна за вірші для дітей. Я міг загинути в боях на Великій Вітчизняній, але не загинув, хоча багато товаришів не повернулися з фронту. Мені пощастило з дружинами. Я прожив 52 роки з Наталкою Кончаловською, яка народила мені двох синів (Нікіту Міхалкова та Андрія Кончаловського). Мені пощастило і з Юлею (другою дружиною, Юлею Суботіною, молодшою від нього на 47 років, з якою одружився після смерті Кончаловської). Вона розумна, мене любить, і я теж її люблю», — так свою біографію розказував Міхалков. Крім синів, відомих режисерів, у Міхалкова десять онуків і стільки ж правнуків.
Олена МУРАВЕЛЬ