Невдовзі після обіду солдати 72–ї механізованої бригади, що дислокована в Білій Церкві, відчули себе недобре, скаржилися на температуру та різкі болі у шлунку. Командир бригади вирішив негайно перевірити увесь особовий склад, і як наслідок — 28 чоловік негайно госпіталізували з діагнозом «гострий гастроентерит», тобто харчове отруєння. Ще у 154 таке отруєння підозрюють. Військові запевняють, що стан хворих стабільний і загрози їхньому життю немає.
«Ми чекаємо на результати експертизи, — повідомив «УМ» прес–секретар командування Сухопутних військ Збройних сил України підполковник Сергій Азиркін. — Одразу ж, як почалися скарги військовослужбовців, у них взяли аналізи з солдатської їдальні, столів і посуду, а також із кухні взяли мазки, аби визначити, чи це є отруєння харчами, чи з інших причин».
Нагадаємо, в українських Збройних силах діє так звана система аутсорсингу: кожна військова частина самостійно укладає угоди на постачання і харчування військовослужбовців з фірмами «зовні». 72–гу бригаду забезпечує їжею держпідприємство «Білоцерківський військторг», що входить до концерну «Військторгсервіс». Заступник гендиректора концерну Михайло Костєв у коментарі для «УМ» провину підприємства заперечує: «Білоцерківський військторг» харчує військові частини у трьох областях — Київській, Житомирській та Черкаській — вже протягом трьох років. Якби йшлося справді про неякісну партію продуктів, то спалах отруєння стався б у всіх трьох областях. Я не вірю, що таке могло статися». Також, за словами пана Костєва, підприємство постачає харчі близько 40 тисячам дітей у школах трьох областей, і ніхто не скаржиться.
Тим часом, як повідомили агентству «Інтерфакс–Україна» джерела в Міноборони, термін договору, згідно з яким «Білоцерківський військторг» мав харчувати військових гарнізону у Білій Церкві, закінчився ще в липні. Як стверджує джерело інформагенції, договір продовжили всупереч тендерним процедурам: «Тобто в обхід тендерних процедур фірма продовжувала здійснювати харчування військових».