«23 серпня після проведення на шахті імені Кірова планового реверсування вентиляційного струменя у виробках стався викид вугілля та газу», — повідомив «УМ» начальник прес–служби Міністерства надзвичайних ситуацій Ігор Кроль. Вибух метано–повітряної суміші пролунав о 14.20 у новій лаві на горизонті 110 метрів — вугілля тут не видобували, лише тривали підготовчі монтажні роботи. Одразу на поверхню підняли 133 шахтарів. Ще вісьмох знайшли згодом уже без ознак життя. Дванадцятеро гірників потрапили до лікарні, у постраждалих констатували запиленість легенів та важкий емоційний стан. Усі вони перебувають у відносно задовільному стані й отримують належну медичну допомогу, запевняють лікарі.
Шахта імені Кірова має надсучасну систему безпеки, але чому вона не спрацювала у новій виробці — поки не встановлено. Наразі тут призупинено всі роботи з видобутку вугілля, рятувальники розчищають завали. Розслідування інциденту доручено одночасно експертній і урядовій комісіям. Однак учора Держгірпромнагляд назвав попередню причину аварії: невиконання керівництвом підприємства в повному обсязі інструкцій із проведення реверсування вентиляційного струменя. Остаточні причини аварії стануть відомі через один—два дні — коли виробку буде повністю розчищено від завалів, запевняють експерти.
Вісьмох загиблих гірників шахти імені Кірова поховали вчора у Макіївці. Похоронні процесії відбувалися, починаючи з 12.00, у різних районах міста. Наймолодшим із загиблих шахтарів був 28–річний підземний гірник Сергій Чупик, найстаршим — заступник начальника ділянки 45–річний Сергій Сливканич. У списку жертв також троє електрослюсарів, механік, машиніст і ще один підземний гірник.
Працівники Фонду соціального страхування контактують із родичами загиблих, щоб розрахувати компенсації за втрату годувальників. «Виплата компенсацій постраждалим гірникам і їхнім родинам відбудеться у повній відповідності до закону. Сьогодні на шахту приїде Віктор Полтавець (міністр вуглепрому. — Авт.), і певно, що це питання також буде вирішуватися», — повідомили «УМ» у прес–службі Державного підприємства «Макіїввугілля».
А ТИМ ЧАСОМ...
Перевірять усі шахти
Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці і гірничого нагляду у зв’язку з аварією на шахті імені Кірова ініціював додаткову перевірку пило–газового режиму та провітрювання всіх вітчизняних вугільних шахт, повідомляє прес–служба Держгірпромнагляду. При цьому керівників територіальних управлінь комітету у Донецькій, Луганській і Львівській областях зобов’язали особливо прискіпливо перевіряти готовність шахт саме до реверсування вентиляційного струменя, яке проводять двічі на рік для перевірки здатності системи вентиляції шахти забезпечити достатню кількість повітря під час можливої аварії.