Традиційним місцем відпочинку для тисяч білорусів навіть у період кризи залишається Крим. Проте дорога до сонячного півострова на особистому транспорті може бути затьмарена кількагодинними чергами на кордоні.
Учора білоруський Державний прикордонний комітет виступив із заявою, в якій закликав співвітчизників уважно поставитися до вибору пункту перетину кордону з Україною. За інформацією відомства, на деяких пунктах пропуску накопичилося по 30—50 автівок. Вину за затори покладають на українських колег: мовляв, на відміну від білорусів, які працюють за принципом «однієї зупинки» на кордоні, українці користуються іншою технологією — подорожні проходять окремо митний, а окремо — прикордонний контроль, і саме це сповільнює процедуру. Отож білоруським автолюбителям, які мандрують у Крим чи деінде в Україну, рекомендовано їхати на пункти пропуску «Нова Рудня», «Веселовка», «Комарин», де черг зазвичай немає, та уникати «пробконебезпечних» «Нової Гути», «Мокран», «Городища».
Цікаво, що з українського боку ці повідомлення спростовують. «Жодних скупчень транспорту або черг на пунктах пропуску через кордон наразі немає, працюємо у штатному режимі. Жодних скарг із приводу затримок не надходило. Черги не виникають раптово, тому нам обов’язково було б щось про це відомо», — повідомив «УМ» оперативний черговий Луцького прикордонного загону, до зони відповідальності якого входять пункти пропуску «Мокрани — Доманове», «Мохро — Дольськ» та «Городище — Верхній Теребежев», названі у числі найпроблемніших.
Майже ідентичну відповідь почули журналісти й у Державній митній службі України. «Заторів на кордоні немає, якщо ж на окремих пунктах пропуску вряди–годи і збільшується транспортний потік, то це відбувається в силу об’єктивних і цілком прогнозованих чинників, зокрема сезонних, пов’язаних із періодом літніх відпусток», — зазначили «УМ» у прес–центрі Держмитслужби.