Борг, який київська влада має перед акціонерною компанією «Київенерго», доріс до мільярда, та й уже успішно перескочив цю цифру. Тепер за виробництво теплової енергії місто винне 1,239 мільярда гривень. За даними прес–служби «Київенерго», 908 мільйонів із цієї суми становить борг житлово–експлуатаційних організацій та 331 мільйон гривень — заборгованість бюджетних та інших організацій.
«Акти зафіксували наявність дійсної заборгованості міського бюджету перед «Київенерго». Таким чином у суперечці між «Київенерго» та столичною владою щодо реальної суми заборгованості поставлено крапку: КМДА визнала, що винна енергокомпанії 1 мільярд 239 мільйонів гривень», — сказав фінансовий директор компанії Михайло Уткін. За його словами, саме такою є сума, яку «Київенерго» вимагає від КМДА до сплати.
Що ж, крапку в суперечці, можливо, й поставлено, проте легше від цього нікому не стало. Схоже на те, що подібної суми в міста нема і найближчим часом не буде. Бюджет столиці не виконується, його дефіцит зростає так само, як і борг перед комунальними підприємствами. І ніякі космічні ціни на послуги ЖКГ ситуацію не виправлять.
Невідомо, чи усвідомлюють це в «Київенерго», невідомо також, яку симетричну відповідь готує компанія в тому випадку, якщо Черновецький не розрахується з нею повністю. Недавній співрозмовник «УМ» Віталій Кличко недарма попереджав про те, що зима–2009/2010 буде, очевидно, і холодною, і аварійною. Йшлося, звичайно, не просто про погодні умови, а про температуру повітря в наших із вами помешканнях.
Утім поживемо — побачимо. Поки що «Київенерго», отримавши моральну сатисфакцію, уточнює, що за період із 2000–го по 2008 роки влада Києва заборгувала підприємству 411 мільйонів гривень, а за перше півріччя 2009–го — решту 827 мільйонів. У компанії нагадують, що обґрунтованість витрат «Київенерго» (50% плюс одна акція належать державі) на виробництво теплоенергії затверджена Державною інспекцією контролю за цінами та підтверджена відповідними органами КМДА.
«Державна інспекція контролю за цінами офіційно підтвердила, що у собівартості виробництва теплової енергії близько 80% посідає ціна за паливо», — повідомляє прес–служба компанії, наголошуючи тим самим, що без грошей, повернутих КМДА, підприємство просто не зможе закуповувати паливо. А отже, зима таки дійсно буде — дивись вище! — не надто привітною. Хоча не погано було б для початку пережити й осінь.
А тим часом...
Інше комунальне підприємство — «Київводоканал» — розглядає можливість закриття всіх бюветних комплексів у Києві у зв’язку з відсутністю коштів на їхню експлуатацію. Про це днями заявив головний санітарний лікар Києва Анатолій Пономаренко. «Цього року ситуація набагато гірша, і я днями одержав від керівництва «Київводоканалу» лист, у якому повідомляють, що на утримання бюветних комплексів грошей немає», — сказав він. Водночас Пономаренко наголосив, що, згідно з лабораторними дослідженнями, питна вода у водогінних мережах Києва відповідає нормативним показникам, однак вода з бюветних комплексів краща. Проблема в тому, додає він, що після консервації роботу бюветних комплексів відновити буде неможливо.