Щоб додати своїм вимогам наочності, депутати Миколаївської міськради й активісти організації «Екологічний фронт» організували театралізовану виставу. Дівчата, одягнені у білі футболки з емблемою «Кінбурн — SOS!!!», до яких було прикріплено зображення червонокнижних птахів, виконували «Танок маленьких лебедів», яких з автомата розстрілював безжальний браконьєр у камуфляжі. Тож беззахисні «птахи», заляпані кров’ю, падали на поліетилен...
Саме таке стається у реальному житті з пернатими мешканцями Кінбурнської коси. Цього літа тут пересохло багато озер, тому майже всі птахи вимушено зібралися на Бієнкових плавнях — невеликому клаптику півострова. А тут з легкої руки начальника лісгоспу відкрили сезон полювання. Згідно з його наказом, 35 мисливців щодня можуть вбивати по 35 птахів. При цьому зігноровано наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища, в якому вказаний новий перелік пернатих, яких занесено у Червону Книгу. Наказ про відкриття сезону полювання на Кінбурнській косі не враховує ці моменти. На думку директора РЛП «Кінбурнська коса» Зіновія Петрович, на Бієнкових плавнях, Покровській косі, узбережжі Ягорлицької затоки й Кінбурнській стрілці полювати взагалі не можна, а на іншій території полювання можна відкривати не раніше кінця вересня цього року, але аж ніяк не 15 серпня. «Є наказ Президента й постанова Кабінету Міністрів про створення національного парку й на Кінбурнській косі, — зазначила одна з активісток «Екологічного фронту» Антоніна Галкіна. — І поки він не створений, поки не визначені його межі, де є мисливські угіддя й де їх немає, проводити полювання тут неприпустимо. Дирекція Чорноморського біосферного заповідника вже звернулась у Міністерство екології з проханням не проводити полювання на території Херсонської області. А Бієнкові плавні розташовані саме на їхній території. Тобто проблеми в нас і херсонських екологів — одні й ті самі...».
А от перший заступник начальника управління лісгоспу Анатолій Гурко вважає, що повністю заборонити полювання на Кінбурнській косі не можна, отож вважає доводи екологів Миколаєва непереконливими. Проте мисливці Миколаївщини, на чию адресу висунуто вимоги громадськості й дирекції заповідного об’єкта, таки дослухались до вимог і тимчасово припинили сезон полювання. Утім скільки часу протриває добровільна відмова від вбивства птахів, наразі не відомо.