Шахраї з південного міста навчились зламувати комп’ютерну мережу європейских банків, завдяки чому через систему електронного переказу грошей поповнили свої рахунки майже на мільйон гривень. Але підвела банальна жадібність: занадто великі суми переказів привернули увагу служби безпеки одного з банків. Хлопців досить швидко відстежили співробітники відділу боротьби з економічними злочинами й змогли затримати на місці злочину «на гарячому».
Схема, яка озолотила п’ятьох молодих людей із Миколаєва, не нова: хлопці відкрили фіктивну фірму, яка нібито займається продажем техніки. У приміщенні офісу шахраї встановили термінал одного українського банку, який один із хакерів трохи «модернізував». А надав допомогу хлопцям співробітник представництва цього банку в Миколаєві. Одна електронна програма, кілька фіктивних пластикових карт — і гроші посипалися рікою. Трохи тренувань на дрібному шахрайстві — молоді умільці побачили, що схема працює бездоганно, і вирішили піти на «велику справу» й зламати банківську систему європейських банків. Суми переводили через комп’ютер безготівковими розрахунками, а гроші отримували через той самий банк, чий термінал було встановлено в офісі.
Зняти хлопці встигли лише 200 тисяч гривень, хоч на рахунки вже надійшов мільйон. Якби вони переказували суму маленькими частинами та встигли зняти гроші швидко, за один–два дні, в різних містах України, можливо, зараз би вже відпочивали десь на Мальдівах. Але молоді люди переказували гроші великими сумами впродовж двох місяців. За цей час їх устигли відслідкувати співробітники того самого банку, в якому вони й відкрили рахунки.
Наразі затримано чотирьох шахраїв, вони дають свідчення. А один із хакерів з міста зник і нині перебуває у розшуку. Хлопцям інкримінують провину відразу за чотирма статтями Кримінального кодексу України: «Злочин у сфері економічної діяльності», «Легалізація (відмивання) коштів», «Фіктивні підприємства» та «Службова підробка».