Учора у ВНЗ України закінчився прийом документів. У Національному технічному університеті «КПІ» нам розповіли, що списки рекомендованих до вступу осіб вивісять уже сьогодні. Після цього студенти матимуть п’ять діб, аби донести в приймальну комісію оригінали документів. Хоча на подання паперів цьогоріч абітурієнти мали цілий місяць, але й учора до «КПІ» ще підходили й підходили вчорашні випускники. Звісно, кажуть у ВНЗ, за останній тиждень наплив спраглих до знань упав до 100—150 осіб на день. Тоді як перші «пікові» дні приймали документи й від 1500—1700 дітей!
У Національному університеті «Києво–Могилянська академія» станом на 22 липня на окремі спеціальності конкурс сягнув 22—25 осіб на місце. На культурологію, скажімо, конкурс добіг майже 26 осіб на місце, по 23 особи на місце бажають вивчати історію та політологію. Найменш затребуваними традиційно є фізика та хімія — по 1,5 абітурієнта на місце. Остаточно ж ситуація проясниться 1 серпня — цього дня будуть вивішені списки рекомендованих до вступу осіб. До 5 числа включно «рекомендовані» матимуть змогу підвезти оригінали.
Заступник міністра освіти Тарас Фініков каже, що «виші» самі визначають, коли вивішувати списки, та встановлюють п’ятиденний строк подачі оригіналів. Тож у ВНЗ ці терміни є різними. Абітурієнти, які вчасно не подадуть у приймальні комісії оригінали, втрачають право навчатися за державним замовленням. Остаточне ж зарахування на денну форму навчання за програмами бакалавра має відбутися не пізніше 10 серпня, а молодшого спеціаліста — не пізніше 22 серпня.
ДО РЕЧІ
Міністр освіти Іван Вакарчук наголошує, що МОН здійснюватиме супровід дітей, які набрали 200 балів з двох і більше предметів під час проходження тестування та сприятиме обдарованим дітям під час вступної кампанії. На сьогодні найбільше розумників забажало навчатися в Київському національному університет ім. Тараса Шевченка — 32 особи, ще семеро обрали Львівський національний університет ім. Франка, четверо — КПІ, троє — НаУКМА. Іншим престижним ВНЗ дісталося по одному–два абітурієнти з високими результатами ЗНО. Проректор з науково–педагогічної роботи КНУ ім. Тараса Шевченка Володимир Бугров каже, що в їхньому університеті радо зустрічають «двохсотбальників»: «Досвід минулих років свідчить, що діти, які набрали максимум під час тестування, показують хороші результати й у подальшому навчанні».