Інтрига навколо цьогорічного військового параду на День Незалежності практично розвіялася, і зараз уже достеменно відомо, «що там буде, а чого не буде». Маршуватимуть–таки лише піші підрозділи, зате з піснею. «Залізо» не проїде головною вулицею, однак новинки української зброї й техніки тут можна буде побачити. А небом пролетить ледь не все, що є в арсеналі Повітряних сил ЗСУ. Та про все по порядку...
Згідно з указом Президента і Верховного Головнокомандувача Віктора Ющенка, парад почнеться о 10–й годині ранку, командувати парадом буде командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал–полковник Іван Свида. За традицією, парад розпочне група прапороносців зі взводом окремого полку Президента України та роти барабанщиків Київського військового ліцею імені Івана Богуна. За ними Хрещатиком у складі 20 парадних розрахунків пройде цвіт українського війська: курсанти військових інститутів та ліцеїсти, мотстрільці й танкісти, десантники і зв’язківці, «літуни» і моряки, бійці берегової оборони та рятівники Міністерства надзвичайних ситуацій. А завершить пішу частину параду проходження Хрещатиком батальйону Київського військового ліцею імені Богуна. Далі виступить зведений військовий оркестр.
У небі над Хрещатиком пролетять 35 повітряних машин: вертольоти Мі–8 та Мі–24, бомбардувальники Су–24М, винищувачі МіГ–29 та Су–27, штурмовики Су–25, літак–амфібія, гроза підводних човнів Бе–12, транспортні Ан–26, гордість України та найбільший у світі літак Ан–225 «Мрія», Ан–124 «Руслан» та Ан–148. Наземна техніка буде, але стоятиме: «Заплановано провести лише демонстраційний показ, — зазначив начальник Генштабу Збройних сил генерал армії Сергій Кириченко, — 22 зразки техніки буде розміщено на Хрещатику від майдану Незалежності до Європейської площі. Вперше киянам та гостям столиці покажуть такі новинки вітчизняного оборонно–промислового комплексу, як танк «Оплот», БТР–4 «Ладья» та легкоброньований транспортний засіб «Дозор–Б».
24 серпня о 22–й годині у столиці, а також у Севастополі, Одесі, Керчі, Вінниці, Львові, Житомирі, Рівному та Дніпропетровську дадуть феєрверк із двадцяти залпів салютних установок.
Військові зазначають, що більшість коштів, виділених на парад, спрямовують на ремонт техніки та підготовку військовослужбовців. Учасники параду вже прибули до столиці з усіх куточків України, аби відбути спільні тренування та генеральну репетицію дійства. Спільні тренування у повному складі проведуть на злітно–посадочній смузі аеродрому Київського авіаційного заводу «АВІАНТ», а останнє — безпосередньо на вулиці Хрещатик.