Коли сам удома
Спочатку були смачні мамині борщі й овочеве рагу та чіткі татові установки, що робити зі сковорідкою чи як різати картоплю. Попутно з 11 років Артема зачаровували картинки відвідин ресторанів за кордоном. «Шкільними групами ми їздили в Австрію, Німеччину, Угорщину, Польщу, — розповідає Артем. — І там на мене справив незабутнє враження дух ресторанних прийомів. Наприклад, ресторан біля підніжжя Альп, коло озера австрійського Зальцбурга. Найбільше відвідувачів приходило туди надвечір, щоб пройтися біля води, помилуватися заходом сонця і золотом вечірніх променів на гірських вершинах. Нагулявши апетит, усі з задоволенням їли засмажені реберця з грінками з часником й оливковою олією».
Коли постало питання вибору професії, різностороній Артем уже остаточно вибирав між криміналістикою і кухарством. І врешті–решт вирішив, що краще самому складати різні кулінарні ребуси і дивувати ними інших, аніж розгадувати чужі злодійства. Базову освіту отримав у Вищому комерційному училищі при торгово–економічному університеті. Там і почав періодично мірятися кулінарною силою з іншими. Далі — загальнокиївські, всеукраїнські та міжнародні конкурси кухарів.
Удома Артем більше любить, коли готує його дівчина — Вікторія Назаренко. Натомість він присвячує їй свої кулінарні шедеври на конкурсах і кулінарних фестивалях. Нещодавно ім’ям коханої назвав вегетаріанську страву — і «Східна Вікторія» здобула золоту медаль на конкурсі «Смак життя» на Кріті. Стосовно найулюбленішої «холостяцької» страви, то це хліб, сало, часник та огірок.
Паста по–ромашовськи
Страви–переможці Артема Ромашова — авторські. Звичайно, він компілює знання своїх попередників. Але моделюючи у голові смаки, обов’язково додає щось нове і несподіване. Серед відзначеної найвищими оцінками суворого журі дивовижі, наприклад, запечена чорна тріска в карамелізованому соєвому соусі з морською спаржею або страусятина з фаршированою фруктами грушею. «Східна Вікторія» — це запанірований у рисовому борошні японський сир тофу, що подається з соєвими ростками, помідорами чері та спаржею. Незвичайного смаку страві надають біле вино, соєвий соус, оливкова олія, сік імбиру, біле та чорне кунжутне насіння, розмарин, часник і лікер зі смаком лісових ягід.
На перший погляд, досить звична італійська страва — паста з морепродуктами. Та це коли не фантазувати. А якщо збити у блендері болгарський перець і додати його у вершковий соус, то це уже своєрідне кулінарне ноу–хау. Із таких нововведень і утворюються надзвичайні смаки, що перемагають на конкурсах. Хочете скуштувати?
Для приготування порції пасти з морепродуктами потрібно взяти 10 г шпинату, по 1–2 г розмарину та базиліка, 5 г часнику, уже почищених по 30 грам каракатиці, нарізаного японського кальмара (з солодкуватим смаком), новозеландських (чи інших) мідій та 15 г восьминогів, по 50 г болгарського перцю та помідорів, 70 г вершків, близько 100 г борошна з твердих сортів пшениці, одне яйце.
Спочатку готуємо власне пасту — макарони. Для цього збиваємо у блендері шпинат з невеликою кількістю оливкової олії. Пропускаємо через ситечко. Змішуємо зелену масу з яйцем. Потім поступово додаємо борошно. «Відразу робимо це ложкою, а коли тісто стає густішим, вимішуємо його рукою, — каже Артем Ромашов. — Консистенція має бути такою, щоб тісто відставало від рук. На 20—30 хвилин тісто залишаємо, щоб воно дозріло». Наступний етап — тісто за допомогою качалки треба тонко розкатати. «Робимо прямокутник, обрізаємо кінці, — коментує профі. — Легенько скручуємо його рулетиком і гострим ножем ріжемо на полосочки по п’ять–сім міліметрів. Потім акуратно розкручуємо кожну окрему макаронину і кладемо у підсолений окріп. Варто пам’ятати, що при тепловій обробці тісто трохи збільшується, тому води треба наливати побільше. Пасту варимо недовго, щоб у неї залишилася трохи відчутна твердість».
Окремо треба збити в блендері шматочки болгарського перцю. Щоб маса була кремоподібною, проціджуємо її через ситечко. З помідора треба зняти шкірку (попередньо зробити зверху хрестоподібний надріз і ошпарити окропом), вибрати насіння. Потім у сковорідці з оливковою олією потрібно трохи обсмажити часник. Додати розмарин. За лічені хвилини олія насичується запахами, тож швиденько треба виймати часник та розмарин і обсмажувати морепродукти, які хвилин 20 маринувалися у суміші з оливкової олії, розмарину і часнику (за бажанням, можна додати ще й лимонний сік). Мешканці моря у сковорідку потрапляють у такій послідовності: креветки, каракатиці, кальмари, мідії. Коли морепродукти підсмажилися, треба вилити у сковорідку вершки (чим жирніші, тим краще) і покласти кремоподібну масу з болгарського перцю. Посолити все, поперчити і відразу викладати у сковорідку відварену пасту. Акуратно перемішати. Подаючи до столу, пасту прикрашають гілочкою базиліка.