Візит, який президент Росії Дмитро Медведєв здійснив до Південної Осетії, є провокаційним. Так офіційний Тбілісі учора відгукнувся на поїздку російського президента до Цхінвалі — де–юре, за нормами міжнародного права, грузинської території. «Ця поїздка — радше символічний візит у день підписання «Набукко», який не робить честі Російській Федерації. Про який економічний розвиток може йтися в регіоні, де (після війни минулого серпня. — Ред.) лишилося 15 тисяч людей, де відбулися етнічні чистки? Це явно провокаційна дія», — процитувала РІА «Новості» держміністра Грузії з питань реінтеграції Темура Якобашвілі.
Це була перша поїздка кремлівського керівника на терени, незалежність яких Росія визнала у серпні 2008 року, відвоювавши цю республіку в Грузії, визнала єдиною у світі (якщо відкинути з глобальних міжнародних рахунків далеку маленьку країну Нікарагуа). Медведєв, судячи з цитат, які потрапили в російські інформагенції, умисно підкреслював, що прибув у «незалежну», дружню до Росії країну. Наприклад: «Ми вперше побували в новій державі, створеній рік тому. Це відбулося після зовсім хамської агресії, яку розв’язав грузинський режим». Нестримність політичної лексики, небажання дипломатично добирати слова вражають у цій риториці лідера країни, яка є членом «великої вісімки». Це знайома журналістам та тим, хто стежить за політичним життям Росії, путінська манера висловлювань.
Позаяк Південна Осетія — республіка дрібна, то Дмитро Медведєв устиг побувати там скрізь і побачити практично все — і тамтешнього президента Едуарда Кокойти, який дякував і кланявся «барину», і ще не розібрані подекуди руїни після минулорічного артобстрілу Цхінвалі, і школу, яку підняли з попелу, і будівлю парламенту, й нову російську військову базу на околиці «столиці». «Умови служби створені пристойні, — розповів Медведєв наступного дня у Сочі на зборах моряків. — Це (наявність бази РФ у Цхінвалі, вочевидь. — Ред.) є прямим сигналом для тих, хто не вгамовується, у кого в голові періодично виникають ідіотські плани». Штаб укомплектовано повністю, більшість офіцерів має досвід війни у «гарячих точках», заспокоїв президент своїх моряків і застеріг «агресивних грузинів».
Московський гість відзначив, що «народу Південної Осетії, який... живе дуже бідно, дуже важко, треба допомогти», а це «дорого коштує». Скільки саме коштує матеріальна підтримка хисткої південноосетинської «незалежності» — президент РФ не уточнив. Пообіцяв лишень допомогти. І люди, які зібралися біля будівлі школи у Цхінвалі (принаймні, згідно з повідомленнями РІА «Новості»), скандували: «Велике спасибі Росії, ми виправдаємо вашу довіру».