Уряд Японії на межі падіння
Прем’єр–міністр Японії Таро Асо має намір 21 липня розпустити парламент країни та призначити дострокові вибори на 30 серпня, повідомив учора японський телеканал NHK із посиланням на джерела в керівництві правлячої Ліберально–демократичної партії (ЛДП). Глава уряду прийняв таке рішення після того, як ЛДП програла опозиції вибори до міської ради Токіо. Іншими причинами «перезавантаження влади» є економічна криза та внутрішні конфлікти в самій партії Таро Асо. Окрім того, опитування показують, що рейтинги самого глави уряду драматично падають: його підтримують лише 20 відсотків респондентів. У зв’язку з цим у лавах партії проти Таро Асо визріває бунт.
Асо вже четвертий прем’єр із часу останніх парламентських виборів 2005 року. Зміною керівників урядів, які втрачають популярність серед японців, правляча ЛДП намагається утриматися при владі. Ліберал–демократи перебувають при владі останні півстоліття, за винятком річної перерви в 90–х роках.
Дивом уцілілі
Китайські рятувальні служби вчора вранці знайшли трьох гірників, які провели під землею 25 діб і вижили лише завдяки тому, що пили воду, яка капала зі стін шахти. Після підняття на поверхню їх накрили темним матеріалом, щоб уберегти очі від світла, повідомляє агенція «Сіньхуа». У цій вугільній шахті в південній провінції Гуйджоу 17 червня стався вибух газу, внаслідок чого завалилася проходка, в якій перебували 16 шахтарів. Рятувальні загони знайшли тіла 13 загиблих шахтарів. Уцілілі перебували в дальному кінці вибою — своєрідному острівку за обвалом.
Черговий скандал із ЦРУ
Колишній віце–президент США Дік Чейні давав прямі вказівки ЦРУ приховувати розвідувальні програми цього відомства від депутатів Конгресу США. Саме існування такої програми, яка була прийнята після терактів 11 вересня 2001 року, залишалося таємницею впродовж восьми років, і навіть тепер її характер не зовсім зрозумілий. Новий керівник ЦРУ Леон Панетта відмінив дію цієї програми минулого місяця, коли довідався про її існування, і повідомив про це членів відповідного комітету Конгресу. Інформація про незаконні дії Діка Чейні «сплила» на тлі зростаючого конфлікту між ЦРУ та законодавцями з приводу приховування важливої інформації про деякі аспекти діяльності управління.
Офіційні дані про заворушення в Урумчі
Китайська інформагенція «Сіньхуа» подала офіційні дані про наслідки заворушень, які мали місце тиждень тому в місті Урумчі, столиці розташованого на північному заході Китаю Сіньцзян–Уйгурського автономного району. Відповідно до них, 184 особи загинули, а поранення отримали 1600 осіб, тобто на 600 більше, ніж повідомлялося раніше. 939 поранених надалі перебувають у лікарнях, 216 із них — у тяжкому стані. «Сіньхуа» попереджає, що кількість жертв може зрости, оскільки 74 особи перебувають на межі життя і смерті. Серед 184 загиблих 137 — ханьці (етнічні китайці), а 46 — уйгури.