Відзначення 350–річчя битви під Конотопом, яке очікувалося на минулих вихідних, перенесене на тиждень. Президент України не зміг, як планував, приїхати на свято, і проведення заходу довелося перенести. Відразу з’явилася версія, ніби Віктор Ющенко переніс візит до Сумщини, аби «заразом» побувати на футбольному матчі 11 липня. Утім заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Олександр Лаврик пояснює: візит Президента відкладено через його поїздку до Севастополя.
Битва, яка тривала кілька днів, почалася 7 липня. Певно, іронія долі, що навіть святкування річниці цієї події пов’язане з полемікою. Адже вся історія битви під Конотопом упродовж 350 років, що минули, знаходить різне прочитання та тлумачення. Для українців ця битва передусім була замовчуваною. І лише за час незалежності широкий загал довідався про історичний факт перемоги козаків над військом російського царя. Сучасні російські засоби масової інформації останнім часом активізували розповіді про те, наскільки локальною, незначимою була битва під Конотопом і якими тяжкими стали наслідки тих подій передусім для українців. Утім вітчизняні історики мають своє тлумачення минувшини, що спирається на історичні факти. Отож ми говоримо: битва була, і перемогло у ній військо гетьмана Івана Виговського. Тож, урешті, є привід відзначити якусь позитивну дату, бо останнім часом відзначаємо переважно трагічні й сумні.
Програма урочистостей, уже готова на минулі вихідні, відшліфовується на 10—11 липня. Серед передбачених заходів — регіональний етап Всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва імені Остапа Вересая, четверте проведення Всеукраїнського фестивалю «Козацький родослов», відкриття пам’ятного каменя на честь героїчної оборони Конотопської фортеці та пам’ятного знака на честь перемоги 1659 року. У новозбудованій козацькій церкві Покрови освятять хрести і пройде молебень на славу героїв–переможців...
Серед іншого — спецпогашення конверта, представлення ювілейної монети, презентація козацького рушника і, звичайно, козацькі розваги у козацькому містечку. Відбуватиметься дійство у Конотопі, а також селах Соснівці та Шаповалівці, де й проходили основні бої 350 років тому. На святкування, розповів Олександр Лаврик, запрошені представники з усіх регіонів України: як «світські», так і «козацькі». Передбачається участь не лише місцевих, а й національних колективів, зокрема, славетного хору імені Верьовки, ансамблю Вірського, Національної капели бандуристів.