Дмитро Джангіров: Які перспективи? Хрiнові...

19.03.2004

      Ще рік тому керівництво «Студії «1+1» обіцяло прибрати з ефіру передачу «Проте» як надто пропагандистську, замовну й нерейтингову, але пара Дмитрів і нині там. «П'ятихвилинка ненависті», яка регулярно з'являється на «плюсах» у найкращий ефірний час «1+1», уже багатьом набила оскомину, хоча й сприймається вже не як «мочилівка» Віктора Ющенка, а, навпаки, як копітка робота на його рейтинг двох владних глашатаїв, Корчинського та Джангірова. І той, і інший відпрацьовують «темники» з Банкової, що вже давно доведено, і у висловах не соромляться. Справді обоє рябоє... Дехто ще пам'ятає того ж Корчинського у ролі полум'яного політика-радикала. Аж, виявляється, і Джангіров від свого колеги не надто відставав. Як підтвердження варто лише процитувати справжні перли з його виступу перед журналістами з шахтарських регiонiв у приміщенні товариства «Знання» в Києві у березні 2001 року. Це зараз Дмитрові вкладають у вуста критику, адресовану лише лідерам опозиції, а якихось три роки тому його власна отрута поливала всіх без розбору. Оцініть самі.

«Кучма — людина не зовсім здорова»

      «Лекція» відбувалася ще перед відставкою Віктора Ющенка з посади Прем'єра, в розпал «касетного скандалу». От що казав Дмитро Джангіров: «Якщо буде відсторонено Ющенка, то зрозумійте, з точки зору рейтингу, Ющенко дуже швидко із загальнонаціональної фігури перетвориться у регіонального лідера, себто такого, який має рейтинг на Західній Україні і в Києві. А це не вирішить долю виборів». Після виборів-2002, на яких перемогла «Наша Україна», можете судити про Джангірова як аналітика й прогнозиста. А за рік до того нинішній «ПРОТЕвник» зазначив, що «Ющенко зараз немовби включили до загальної гри», і вів далі: «Пахани втікають — тільки не з зони, а від зони. (...) Адже вони йому (Ющенкові. — Авт.) не вірять, його гарантіям, що Ющенко як спадкоємець не зачепить Кучму. Тому що Захiд  вимагатиме вiд Ющенка провести прозоре розслiдування фактiв корупцiї.

      Ви розумієте, хто у нас головний корупціонер — зовсім не Павло Іванович. Та навіть Павло Іванович відраховував... Так хто головний корупціонер?»

      Відповідь дав сам Джангіров: «Кучма — людина не зовсім здорова, людина з узагалі вирізаною щитовидкою. Усі знають, що в нього вирізали щитовидку, а хіміотерапія у зв'язку з постійним алкоголізмом не дала необхідних результатів. У нього воля пригнічена. Замість неї — істерика та ідеї-фікс. Одна з ідей-фікс — посадити Юлю. Це — його ідея-фікс».

«Павло Івановичне найстрашнішою тут був людиною»

      Далі просто продовжимо смакувати цитати. «А коли Азаров Бакая покриває?.. Бакай дуже просто зробив — він зареєстрував в офшорі фірму під назвою «Ітера енерджі інтернешнл LCC», точно  такою ж, як і російська, теж офшорна, тільки в іншому офшорі. І гроші з бюджету... Виписувалася платіжка — «Ітера...», так сказати, офіс Нью-Йорк, там теж Нью-Йорк — відрізнялися буквально пара цифр. Я бачив ці платіжки. В одній газеті пройшло, неросійській. Будь-яка перевірка: куди гроші поділися? І крав він, зрозумійте, він крав двічі: гроші з бюджету йшли на офшор... Себто спершу кралися гроші, а російський газ продавався до Польщі за демпінговими цінами — 35—40 доларів. Зрозумійте, якщо до Німеччини він доходить за ціною 100—102 долари, то, мабуть, у Польщі він мав коштувати доларів 70—80... До речі, це — одна з обставин, окрім політичних, чому поляки просять обвідний газопровід».

      «Бакай спершу працював м'ясником, потім закінчив лісотехнічний технікум, — ось і вся його освіта, — вів далі Джангіров про нинішнього голову Державного управління справами, витягнутого Кучмою із «запасу». — А вже будучи на хвилі НАК «Нафтогаз України», там якийсь купив собі диплом. Голова Федерації мотоциклетного спорту... Бакая поки що у країні немає. Він розпродав майно — десь там переховується. До Америки він теж не в'їзний. Навіть на свою віллу, оформлену на його дружину, 22 мільйони, не може подивитися. У Павла Івановича вілла — 6-7 мільйонів. Павло Іванович не найстрашнішою тут був людиною.

      А той же Звягільський і взагалі свята людина у порівнянні з ними. Фіма відсоток собі брав. А ці просто всю суму. Фіма ж на країну загалом працював. Ну, вважав, що відсоток — йому за послуги... Це ще стара гвардія».

«Суркіса свої, так би мовити, бізнес-конкуренти відловлять»

      «Здача відбувається не лише тому, що Кучма полює. (...) При тому, що дім начебто руйнується, а камарилья ще вирішує свої питання. Приміром, відставки Кравченка (з посади міністра внутрішніх справ. — Авт.) довго домагався і Пінчук, і «донецькі». Тому що він їм заважав — в усіх один з одним проблеми. Є певні тертя у «донецьких» з Пінчуком — знову ж там це все пов'язано з вугіллям, коксом та металом. (...) Потім окремо серйозно конфліктують із Медведчуком—Суркісом Литвин—Азаров — ось ця група. Щось там Суркіс почав загинати пальці — так би мовити, вважайте, що він «крутий». Рінат (Ахметов. — Авт.) йому пояснив, яке його місце... Суркіса, особливо після оприлюднення плівок, насправді списали з рахунку. Він там скільки завгодно може надувати щоки. До Президента він точно давно не вхожий, як, до речі, і Волков. За великим рахунком, це — списаний... Ну, залишився там міф про Волкова, який багато робить заяв. Волков, знаєте, мабуть, уже з минулого року фактично доступу до тіла не має».

      Дмитро продовжив розставляти акценти перед журналістами в питанні, хто є хто «під Президентом»: «Реально Пінчук зараз... І вони домовляються — і дочка, і наче улюблений цивільний зять умовляють його на Тигіпка, умовляють на компромісну фігуру... Тигіпко дуже цинічний, але для політика це не найгірше. Він готовий іти на будь-які переговори, домовлятися з будь-якою людиною. Ті, хто його добре знають по Дніпропетровську, кажуть, що нехай тільки прийде в президенти, — він першим розправиться з тими, хто його привів. Тигіпко далеко не простий. Я повинен сказати, що Тигіпко... Хто з чиєї шинелі вийшов? (...) У тому ж Дніпропетровську купа об'єктів приватизованих, так там стоять три прізвища — водій Лазаренка, сестра дружини Лазаренка та Тигіпко».

      І висновок зі сказаного: «Суркіса свої, так би мовити, конкуренти відловлять — десь закопають. А Волкова можуть і не закопати — йому подітися нікуди. Його що тут посадять, що...»

«Звинувачення — у перевищенні президентських повноважень»

      «І потім не варто зовсім скидати з рахунку Деркачів — зрозуміло, що вони у політиці нуль, але, володіючи досьє, звичайно, капость можуть зробити рідкісну. У них залишилися виходи на російську пресу... Я думаю, певні викиди робляться явно з їхньої подачі. До речі, найжорсткіші матеріали стосовно того ж Суркіса явно були замовлені Деркачами. Ось, приміром, у газеті «Версія» [стаття] «Динамо» в законі» — там дуже жорстко було розписано схеми...», — переключився Джангіров уже на екс-голову СБУ та його сина-олігарха, Леоніда й Андрія Деркачів, зараз народних депутатів.

      Того березня політику визначали «касетний скандал» та «справа Гонгадзе», і нинішній «ізоблічітєль» опозиції ось що казав з цього приводу регіональним колегам-медійникам: «Вам як журналістам я хочу сказати такий факт, може, хтось не знає. Коли говорять, що там (у «плівках Мельниченка». — Авт.) немає прямих вказівок на те, що Президент віддавав наказ (убити Гонгадзе. — Авт.)... Звинувачення не в цьому, звинувачення у перевищенні повноважень. Якщо Президент у присутності головного «мента» говорить, що я хочу позбутися цієї людини, то якщо це не трактується як наказ на знищення, то це трактується як перевищення повноважень. Яке ти маєш право вести такі розмови у присутності підлеглого? Це — за європейським стандартом. В ПАРЄ це вже пояснили нашим...»

      І на завершення Дмитро як у воду дивився стосовно тактики своєї улюбленої влади через три роки: «Які перспективи? Хрiнові. Країні буде погано. І найкращий варіант, звичайно, щоб із відходом Кучми були внесені серйозні зміни до Конституції. Тому що не може бути такої великої президентської влади...»

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>