Північна Корея заявила, що вчора вранці вдало провела своє друге підземне ядерне випробування. Ще до цього офіційного повідомлення в Південній Кореї та Японії зафіксували на території КНДР «штучний землетрус» магнітудою 4,5 бала, який стався о 9.54 за місцевим часом (3.54 за київським). Джерело «ядерного землетрусу» було поблизу міста Кілдзу на півночі КНДР, тобто в тому регіоні, де Пхеньян провів перше ядерне випробування. Американський сейсмологічний інститут теж зафіксував поштовхи — силою 4,7 бала. За оцінками російських фахівців, ядерний вибух мав силу приблизно 20 кілотонн, тобто стільки ж, скільки й атомна бомба, яку американці 1945 року скинули на японське місто Нагасакі.
У Сеулі та Токіо були терміново скликані надзвичайні засідання урядів. Через годину після проведення ядерних випробувань Пхеньян провів запуск ракети короткого радіусу дії. Анонімний представник посольства Північної Кореї в Москві заявив агенції «Інтерфакс», що його країна і надалі буде погрожувати ядерними випробуваннями, «якщо США та їхні союзники продовжуватимуть політику залякування КНДР».
Таким чином Пхеньян відмовився від продовження шестисторонніх переговорів із приводу своїх ядерних програм та повернувся до розробок і випробувань у цій галузі всупереч закликам міжнародного співтовариства та санкціям ООН. У квітні цього року комуністична Північна Корея здійснила запуск балістичної ракети далекого радіусу дії, назвавши це спробою виведення на навколоземну орбіту штучного супутника зв’язку.
Європейський Союз, США та Росія одразу висловили «глибоке занепокоєння» з приводу північнокорейського ядерного випробування.
Посол Росії Віталій Чуркін, який тепер головує в Раді Безпеки ООН, вчора зініціював термінове засідання РБ на 16.00 за нью–йоркським часом (23.00 за київським).