Адміністративний позов Всеукраїнського об’єднання «Свобода» щодо незаконності використання радянської символіки під час святкування Дня Перемоги задовольнив Прилуцький міськрайонний суд у Чернігівській області, повідомив «УМ» голова чернігівської обласної організації «Свобода» Андрій Міщенко. Згідно з судовою постановою, Прилуцькій районній раді та іншим суб’єктам (держустановам), переліченим у рішенні райради як об’єкти для встановлення 9го травня радянських прапорів, видано припис про заборону вивішувати на фасадах будівель «червоносерпасті» поряд із Державним прапором України. Учора зазначене рішення суду було передане до Державної виконавчої служби. «Свободівці» називають постанову суду «своєчасною і доречною», адже прокуратура Чернігівської області й досі проводить перевірку законності рішення Прилуцької райради, а до свята лишилося кілька днів. При цьому в політичній силі стверджують, що не сумнівались у позитивному для них рішенні.
Судовий прецедент у Прилуках повинен охолодити гарячі (аж до «червоного») голови депутатів місцевих рад по всій області. Позаяк спроби наслідувати приклад прилуцьких колег виникали останнім часом на Чернігівщині неодноразово. Як не дивно, керувалися обранці Законом України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні» та постановою Верховної Ради України про відзначення 64-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні», де, зокрема, йдеться про можливість використання символіки 1941 — 1945 років (прапорів військових формувань тих часів, одностроїв, орденів, нагород тощо) під час святкування, але про встановлення прапорів неіснуючої держави на адмінбудівлях там нічого не сказано… Отже, до прямого порушення українського законодавства спромоглися лише в Прилуцькому районі області.
Так, депутати міськради тихтаки Прилук ухвалили рішення, що фактично дублює постанову Верховної Ради про відзначення Дня Перемоги. Утім нині у міськраді стверджують, що інформація про встановлення червоних стягів не зовсім точна. «Ніхто не зобов’язував вивішувати радянські прапори на держустановах. Це не законно і просто неможливо», — запевнив «УМ» секретар Прилуцької міської ради Володимир Папазов.