Учора військові моряки України відзначили одне з найважливіших своїх свят — 91–шу річницю з дня підняття українських прапорів на бойових кораблях Чорноморського флоту та переходу його під юрисдикцію Української Народної Республіки . На кораблях та в берегових частинах ВМС це свято відзначили урочистим підйомом Державного прапора України та Військово–морського прапора. Сучасний Військово–морський прапор, до речі, не пострадянський винахід, а прапор ВМС Української держави гетьмана Скоропадського, 1918 року.
Усе сталося 29 квітня 1918 року, коли за наказом командувача ЧФ майже всі кораблі та установи флоту підняли український прапор. Рівно о 15.00 на штабному кораблі, лінкорі «Георгій Побєдоносець» подали сигнал: «Вступив в командування Українським Чорноморським флотом», а через годину пролунав наказ: «Флоту підняти Український прапор!». Таким чином усі головні сили Чорноморського флоту в Севастопольській фортеці, гирлі Дунаю, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Очакові, Євпаторії, Феодосії та Керчі, піднявши синьо–жовті прапори Української держави, проголосили владу Української Народної Республіки в усьому причорноморському регіоні. Їх підтримало населення приморських міст.
Цьому передувала тривала історія боротьби тодішнього Чорноморського флоту за українізацію після більшовицького перевороту 1917 року. Не дивлячись на агресивну комуністичну агітацію, моряки ЧФ буквально вимагали від млявої Центральної Ради чітких рішень щодо переходу українського Причорномор’я під владу УНР. На той час ЧФ нараховував до чотирьох сотень кораблів різного типу. Українці становили від 75 до 95 відсотків із майже 50 тисяч особового складу ЧФ, тож така воля не була дивною.