Не кожний «Запорожець» доїде нині до Варшави. Але якщо йдеться про проведення Року Польщі у Львівській області, то такий автопробіг є цілком реальним. А відбудеться він саме у травні за маршрутом Львів—Варшава—Львів у рамках відзначення року сусідньої держави у Львівській області.
Розпорядження «Про проведення у Львівській області Року Республіки Польща в Україні» за номером 123 підписав голова облдержадміністрації Олександр Сендега.
До оргкомітету з проведення Року Польщі в області ввійшли ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Іван Вакарчук, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, радник голови облдержадміністрації та останній «король» Галичини (принаймні за результатами конкурсу «Галицький лицар») Тарас Возняк, голова Ліги творчих спілок Львівщини України Іван Самотос; голова постійної комісії з питань культури, духовного відродження, ЗМІ, молоді та спорту облради Марія Христинич, голова Західного наукового центру НАН України та МОН України Мар’ян Долішній.
Серед заходів до Року Польщі на Львівщині — чотиристороння міжнародна українсько-німецько-польсько-єврейська конференція з питань міжетнічної та міжрелігійної толерантностi у новій Європі, дні Кракова у Львові та Урочиста академія до дня Конституції Польщі. Заплановано також передачу приміщень резиденції римо-католицькому архієпископу в Львові та відкриття відреставрованого пам’ятника Адаму Міцкевичу. У листопаді заплановано традиційне проведення церемонії українсько-польського поєднання на Личаківському цвинтарі (меморіал УГА та Польські військові поховання).
Окрім того, Львівщина налагодила міжрегіональну співпрацю з Люблінським, Мазовецьким, Малопольським та Сілезьким воєводствами Республіки Польща, а регіональні теле- та радіокомпанії Львівської області та Люблінського воєводства підпишуть угоди щодо співпраці в інформаційній сфері.
Не обійдеться і без безпосередньої участі журналістів, для яких заплановано українсько-польську конференцію молодих журналістів. У жовтні відбудеться Українсько-польський форум молоді «Інтеграція у Європейську спільноту: переваги та перспективи». В інтернеті буде створено сторінку «Україна і Польща — етапи стратегічного партнерства», українсько-польський молодіжний портал, також буде відкрито кафедру полоністики у Львівському національному університеті ім. Івана Франка.
Під час Року Польщі на Львівщині буде видано українською мовою книжку з питань економіки «Від шоку до терапії» екс-віце-прем’єра Республіки Польща, почесного доктора Львівського національного університету імені Івана Франка Гжегожа Колодка, а у Львівському національному університеті відбудуться презентації книг відомого польського політолога Р. Капусцінського та монографії доцента Б. Гудя «Соціальне підгрунтя українсько-польських конфліктів першої половини ХХ століття».
Науковці обох країн поспілкуються з проблеми підписання Україною Болонської декларації про європейський освітній простір, а учні загальноосвітніх шкіл з польською мовою навчання позмагаються за звання кращого знавця польської мови під час проведення спеціальної олімпіади.