Позавчора помер класик французької літератури Моріс Дрюон, повідомляє Бі–Бі–Сі. Він не дожив лише кілька днів до свого 91–го дня народження. Президент Франції Ніколя Саркозі сказав, що Дрюон залишиться в історії передусім як автор славетної «Пісні партизан», яка в роки Другої світової війни стала гімном французького Опору. Слова пісні Дрюон написав разом зі своїм дядьком, письменником Жозефом Кесселем.
Моріс Дрюон — син вихідця з Оренбурга, актора Лазаря Кесселя, який 1908 року разом зі своєю єврейською родиною перебрався з Росії до французької Ніцци. А майбутній письменник народився 23 квітня 1918 року вже в Парижі. Батько помер у 21 рік, тому син узяв прізвище вітчима. Дрюон навчався на факультеті політичних наук Паризького університету, закінчив військову школу. На початку Другої світової брав участь у бойових діях у складі кавалерійських підрозділів. 1942 року таємно перебрався до Лондона, де приєднався до організованого Шарлем де Голлем руху «Вільна Франція». В останні роки війни був фронтовим кореспондентом французьких та союзних військ.
У 1973—74 роках, за президента Жоржа Помпіду, Дрюон займав посаду міністра культури. Був депутатом національного парламенту та Європарламенту.
Дрюон є автором більше 50 творів і відомий передусім трилогією «Сильні світу цього», за яку отримав Гонкурівську премію, та циклом історичних романів «Прокляті королі», що принесли йому світову славу. Моріс Дрюон користувався просто неймовірною славою в Радянському Союзі, де його романи друкували велетенськими накладами і розповсюджували в обмін на здані 20 кілограмів макулатури. Важко знайти українську родину з будь–якого міста, яка не мала б принаймні одного «макулатурного» роману Дрюона.