Харківська обласна прокуратура порушила карну справу за фактом службової халатності посадових осіб місцевого відділення «Ощадбанку», співробітники якого два тижні тому загинули від куль невідомих бандитів. Слідчі встановили, що троє інкасаторів виїхали збирати гроші без інструктажу, бронежилетів і на автомобілі, який не обладнаний усіма необхідними засобами безпеки. Більше того, обласне управління банку займається інкасацією за документами, виданими на основі постанови Національного банку України, що давно втратила дію. А тому, повідомляє прес–служба обласної прокуратури, з 2002 року і донині посадові особи фінансової установи перевозять цінності без необхідного дозволу. Банк користувався також застарілою інструкцією, яка регламентує діяльність інкасаторської служби. Оскільки ж новий циркуляр, який чомусь не потрапив до рук харківських банкірів, а саме він передбачає низку заходів із профілактики таких НП, порушення карної справи виглядає логічним кроком.
Харківська міліція поки що безуспішно намагається вийти на слід зухвалих убивць. У правоохоронців наразі вже немає жодного сумніву, що і цей, четвертий, напад на харківських інкасаторів організувала одна особа. За інформацією судмедекспертів, стріляли розбійники зі зброї, викраденої ними на місці першого нападу восьмирічної давнини. Діяли злочинці більш ніж зухвало на очах у майже 30 свідків. Місце і час обрали так, аби влаштувати щось на зразок гангстерської вистави: навколо «сцени» амфітеатром вишикувалося кілька міських багатоповерхівок, тому за злочином могли спостерігати чимало мешканців багатолюдного мікрорайону. Нападники навіть не намагалися якнайшвидше втекти з місця злочину, оскільки холоднокровно «пройшлися» кулями по тілах своїх жертв по другому колу. За сприяння в розкритті цього злочину правоохоронці пообіцяли півмільйона гривень, але поки що бажаючих допомогти небагато.
КОМЕНТАР
Захищайтеся, банкіре?
Одразу після харківського інциденту президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з обґрунтуванням необхідності надати банкам право захищати своїх співробітників від злочинців, адже працівники банків, охороняючи, перевозячи цінності, ризикують своїм життям та здоров’ям, але не мають достатньої можливості захистити себе. Водночас в «Ощадбанку» наголошують на наявності чітких, установлених Нацбанком України, вимог до роботи інкасаторів.
«Наша служба безпеки діє згідно з інструкціями Національного банку України, — зазначила для «УМ» керівник прес–служби «Ощадбанку» Ярослава Титова. — Залежно від складності поставленого завдання формується той чи інший склад групи, добирається озброєння та інше екіпірування. Все відповідно до інструкцій НБУ. У нас періодично проводяться перевірки дотримання вимог безпеки, жодних порушень у структурі «Ощадбанку» зафіксовано не було. Водночас ми не можемо більш відкрито говорити про питання безпеки банку, адже це може спровокувати чергові напади на наших співробітників». n