У середу вранці двадцятеро працівників харківського державного підприємства «48–й завод залізничної техніки» заблокували завод на знак протесту проти невиплати зарплат та масових скорочень, до яких вдається керівництво ДП останнім часом. Люди вишикувалися живим ланцюгом на в’їзді до прохідної, загородивши дорогу для автотранспорту. Не пропустили пікетувальники й автівку керівника підприємства Володимира Квашніна. Зрештою, вкрай знервований директор, здаючи назад, переїхав блокувальника — начальника одного з цехів заводу.
Постраждалого доправили в міську клінічну лікарню швидкої допомоги. За даними лікарів, бідолаха перебуває в задовільному стані. На місце інциденту виїхали співробітники Державтоінспекції і слідчо–оперативного відділу Дзержинського району Харкова. Триває збір свідчень та опитування очевидців.
Пікетники повідомили, що приводом для акції стали кількамісячна невиплата зарплат та масові скорочення. Напередодні директор підписав наказ про скорочення фактично половини штату. Сьогодні тут нараховується 74 співробітники, але вже за два місяці їх може лишитися всього 40. «Начальник заводу видав наказ за номером 29 із попередженням про скорочення з 8 червня, тобто через два місяці, всіх основних працівників — залишаться лише бухгалтери й охоронці», — повідомив Сергій Рогачов, начальник відділу кадрів заводу.
Окрім того, з серпня 2008 року не надходять відрахування до Пенсійного фонду, що створює проблеми для робітників, основна частина яких — люди передпенсійного віку. Пенсійний фонд унаслідок невиплати внесків просто не нараховує їм стаж. Раніше господарський суд визнав підприємство збанкрутілим, працівники заводу звинувачують у цьому Володимира Квашніна. Учасники акції протесту пообіцяли продовжити пікетування заводу, аж поки в конфлікт не втрутяться органи державної влади і не врегулюють ситуацію.
Директор у всьому звинувачує своїх попередників. «За рік до мого приходу, коли підприємством керував виконуючий обов’язки начальника Сергій Солон, без дозволу Мінтрансу (власника заводу. — Авт.) було продано 14 будівель і споруд, що належали заводу», — пояснює пан Квашнін причини зупинки виробництва на заводі у серпні минулого року, що призвело до фінансових ускладнень.
Слід визнати, що криза на підприємстві виникла не сьогодні. Завод, із цехів якого виходили пристрої для вітчизняної залізниці (домкрати, гальмівні засоби, обладнання для колійних робіт тощо), в останні роки через відсутність замовлень був змушений виготовляти навіть дитячі майданчики, щоб хоч якось вижити. Його передавали від одного відомства до іншого — спочатку завод належав Міноборони, згодом його передали Мінтрансу України. Проте покращити ситуацію й налагодити виробництво так і не вдалося.