Польський кінематограф — частий і давній гість українських кінотеатрів та фестивальних програм. За словами директора Української кінофундації Андрія Халпахчі, вперше польський фільм в Україні було показано ще в 1959 році. А чотири роки тому польські кіновояжі до нас стали регулярними — Польський інститут у Києві започаткував щорічні Дні польського кіно в Україні.
Цього року топ–персоною фестивалю став всесвітньо відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі. Окрім допрем’єрного показу його останньої картини «Серце на долоні» (детальніше — на стор. 20), відбудеться також ретроспектива фільмів Кшиштофа Зануссі, приурочена до 70–річчя з дня народження режисера. До кінозібрання Майстра ввійшли картини «Константа», «Персона нон–ґрата», «Галоп», «Душа співає», «Розпусна привабливість» та «Ілюмінація». Друга частина Днів польського кіно — власне новинки польського кінематографа. Серед яких — «Татарське зілля» (останній фільм Анджея Вайди, прем’єра якого відбулася на цьогорічному Берлінале); «Дрімота», історія про людей, що живуть у стані емоційної летаргії; «Подряпина», що розповідає про люстрацію по–краківськи; найтитулованіші з представлених картин «33 сцени з життя» (відзнака за кращу режисуру на минулорічному фестивалі в Локарно); сюрреалістична стрічка Єжи Сколімовського «Чотири ночі з Анною»; комедія «Стадіон безпритульних»... При цьому багатстві вибору доводиться визнати, що переглянути польські кіноновинки навряд чи вдасться всім бажаючим. Кожен фільм, у тому числі й ретроспектива Зануссі, матиме лише по одному сеансу і демонструватиметься лише в одному кінотеатрі (в Києві це — «Кінопалац», у Вінниці — «Родина»).
Після кіно Польща запрошує українців познайомитися з досягненнями польської драматургії — 14 квітня в Молодому театрі відбудеться творчий вечір драматурга Януша Гловацького. Найвідоміші його твори — «Антигона в Нью–Йорку», «Попелюха», «Четверта сестра», «Полювання на тарганів», «Фортінбрас забухав» — не лише забезпечили авторові звання найпопулярнішого сучасного драматурга Польщі, а й користуються величезною популярністю за її межами. (Так, у Молодому театрі однією з найцікавіших вистав є його «Четверта сестра»). В Україну Гловацький приїде вдруге, цього разу — представляти свою нову автобіографічну книжку «З Голови», яка виходить українською у львівському видавництві «Астролябія» . Її вже переклали іспанською та англійською мовами, а в Польщі вона вийшла загальним накладом понад 200 тисяч примірників.
А з 21—26 квітня Львів, Одесу, Вінницю та Київ зі своїми концертами відвідає оркестр Sinfonia iuventus. Програма виступів складається з восьми творів молодих українських композиторів, стипендіатів програми Gaude Polonia. Проект назвали «Між словом і звуком».