У мене в родині завжди смачно готували — мама, тато, бабуся. Я виросла з усвідомленням того, що їжа повинна бути смачною та корисною. Особисто я не люблю витрачати багато часу на приготування їжі, бо часто цього часу просто немає. Після того, як тренуєш та тренуєшся багато годин поспіль, повертаєшся додому з єдиним нестерпним бажанням — щось з’їсти, терміново і віддразу, ще до того, як все зготується. У такі моменти мене виручають декілька простих рецептів.
Мої найулюбленіші гриби — лисички. Як на мене, ідеальний гарнір до м’яса та птиці. Можна їсти їх і самостійно. А готую лисички я так: спочатку на сильному вогні смажу дрібно нарізану цибулю шалот та подрібнений часник. Потім кидаю лисички, чекаю, поки почне з’являтись легка скоринка. Додаю трохи вершкового масла, солю, перчу — і все, маю ніжні лисички із солодкими нотками цибулі. До речі, солити цю нехитру страву треба в кінці смаження, інакше вся рідина з грибів вийде і вони стануть сухими. Ще одне — нещодавно дізналась, що лисички як англійською, так і французькою chanterellе. Можливо, ця інформація знадобиться тим, хто збирається подорожувати чи готувати за іншомовними рецептами.
Рибу смажу, як у дитинстві готувала мама. Цілу рибу на кшталт коропа необхідно помити, випатрати, зняти луску, ще раз помити. Зробити глибокі розрізи, посолити, поперчити і смажити на сильному вогні найкраще на оливковій олії. Коли риба обсмажена з обох боків, додаємо чайну ложку вершкового масла, зменшуємо вогонь і періодично поливаємо коропа змішаними маслом та олією. Готову рибу доречно спочатку покласти на серветку — щоб зняти залишки жиру. Дуже освіжає рибу лайм. Можна сік лайма змішати з сіллю і перцем, а можна все окремо — на смак посолити, поперчити, а вже зверху вичавити сік — це не принципово. Замість кислішого на смак лайму можна взяти трохи лагідніший лимон.
Паралельно з рибою можна посмажити стручкову квасолю з травами, дрібно нарізаний болгарський перець та зубок часнику, розчавлений ножем. Квасоля добре смакує з петрушкою, базиліком, шпинатом. Тут можна обирати за смаком.
На десерт я полюбляю коктейль із смородини з журавлиною, молоком та вершками. Звичайно, цей напій — більш сезонний варіант, бо краще смакує зі свіжими ягодами. Хоча можна використати і заморожені, але обов’язково подрібнені. Щодо пропорцій, точних рекомендацій дати не можу, оскільки сама готую коктейль «на око». Мій власний визначник — щоб колір суміші у блендері був досить яскравим.